دستور جلسه : گلریزان + جشن
سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت 23:48 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرداد | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق
جلسه سوم از دوره دوازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی دانیال اهواز با استادی ایجنت محترم شعبه آقای فرشید، نگهبانی آقا پژمان  و دبیری آقا محمد و با دستور جلسه "  گلریزان " در روز سه شنبه مورخه 1396/08/16 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

دستور جلسه : گلریزان + جشن
سخنان استاد:
خیلی خوشحالم در خدمت شما هستم. این دستور جلسه هفته گل‌ریزان است، هفته گل‌ریزان از امسال در دستور جلسات گنجانده شده از قدیم هم در کنگره 60 اجرا می‌شد. سال 1383 1384 حساب زمین کنگره 60 باز شد و ازآنجایی شروع به کارکرد که کنگره دو شعبه بود؛ یکی شعبه آکادمی بود (خیابان سهروردی جنوبی)؛ و یکی هم شعبه انقلاب که در خیابان مهدی زاده بود.
یک روزی آقای مهندس در نمایندگی انقلاب با 4 نفر افرادی که می‌خواستند به درمان برسند و هیچ‌کدام از این افراد هم حضور ندارند و نمی‌دانم درمان شده‌اند یا نه کار خودشان را شروع کردند. تا مدت‌ها در کنگره 60 روش DST را توضیح می‌دادند ولی آن طوری که باید جا نمی‌افتاد! چون تفکرات، تفکرات عام بود و ترک‌ها به روش سقوط آزاد (یابویی) و ترک‌های متداول روز بود و خیلی از اتفاقاتی که باید می‌افتاد، نمی‌افتاد. از آن موقع آقای مهندس در یک اتاق 12 متری که از طرف ستاد داده شده بود کار خودشان را شروع کردند و اولین جلسات کنگره 60 برگزار شد تا آرام‌آرام کنگره 60 شروع به کارکرد؛ نمایندگی آکادمی هم از یک اتاق در قسمت انتهایی سالن فعلی شروع کرد دوستانی که آنجا رفته‌اند دیده‌اند یک سالنی به کنگره 60 دادند البته آن سالن اتاق اتاق بود، ستون و دیوار داشت و به شکل امروز نبود و فضا برای کار کنگره 60 مهیا نبود.

دستور جلسه : گلریزان + جشن

استاد نیز فرمودند: یک روز آقای مهندس خانم جلودارزاده که آن زمان نماینده مجلس بودند و دفترشان کنار کنگره بود دیدند و از ایشان خواستند تا اوضاع‌واحوال کنگره را از نزدیک ببیند. البته خانم جلودارزاده از کسانی بودند که طرح ایجاد NGO را به جناب مهندس پیشنهاد کرده بودند. ایشان برای دیدن کنگره آمده بودند. اولین باری که از نظر درمانی این کار می‌خواست انجام شود که ستاد مبارزه با مواد مخدر هم با این روش آشنا بشود همان جلسه بود؛ و درنهایت آقای مجوز گرفتند که انتهای سالن را باز کنند که نتیجه‌اش شد سالن فعلی آکادمی که جلسات کنگره در آن برگزار می‌شود.
بعد از حدود 5-6 سال در یک جلسه که یا جشن تولد یا جلسه روز جلسه گرفتن گل رهایی بود و به خاطر مسئله‌ای کنگره 60 را بستند؛ و نزدیک به 58 روز کنار ساختمان کنگره بین شمشادها و دیوار ساختمان صبح تا بعدازظهر را سپری می‌کردند و همان‌جا مشاوره می‌داند. بعدازاینکه کنگره 60 باز شد؛ پیشنهاد داده شد که ما باید یک حساب داشته باشیم و اعضای کنگره 60 آن را تقویت کنند و یک پشتوانه مالی خیلی قوی جمع شود تا بتوانیم برای خودمان جایی اجاره کنیم یا زمین و مکانی خریداری کنیم و جایی از خودمان داشته باشیم که کسی نتواند در آن دخالتی داشته باشد یا در آن را ببندد؛ حمایت زمین کنگره 60 یا اینکه جایی برای خودمان داشته باشیم ازآنجا شروع به شکل گرفتن کرد.
فکر می کنم حدوداً 4 سال پیش برای اولین بار اینچنین مراسمی در کنگره 60 اجرا شد و نفراتی آمدند در کنگره 60 مراسمی مانند گل‌ریزانی که در قدیم انجام می‌شد را اجرا کردند. این گل‌ریزان، یک نمایی از گل‌ریزان قدیم ایران‌زمین هست اگر کسبه‌ای در بازار زمین می‌خورد یا یک مسئله برای کسی اتفاق می‌افتاد مراسم گل‌ریزان برایش انجام می‌شد و هرکس هر چیزی در توانش بود را انجام می‌داد تا آن کار به بهترین نحو انجام بشود؛ حالا در آنجا اتفاقی که می‌افتاد برای نفر خاصی بود، اینجا ما برای خودمان گل‌ریزان می‌کنیم.
استاد در ادامه افزودند: همان‌طور که میدانید 3 ماه پیش تاریخ 19/4 در ماه رمضان آقای مهندس به ما گفتند تا 6 ماه وقت دارید یعنی 19/10 یک قطعه زمین برای خودتان خریداری کنید وگرنه شعبه تعطیل می‌شود. حالا این کار برای چه بود و این صحبت برای چی شد؟ برای اینکه یک شعبه یا یک نفر موقعی درمان و توانایی‌اش ثابت می‌شود که حس کند چه چیزی به دست آورده. یک‌نفری که از این در وارد می‌شود موقعی توانایی‌اش ثابت می‌شود و مشخص می‌شود این فرد به درمان رسیده یا به درمان نزدیک شده که قدر آن چیزی که به دست آورده را آن‌طور که باید بداند.
بحث گل‌ریزان هم همین است، یعنی اینکه ما در این هفته متوجه بشویم که چقدر از درمانمان را متوجه شدیم و برایمان مهم است. در طول 6 ماه گذشته که با دوستان رفتیم و زمین‌هایی را برای کنگره بررسی کردیم دیدم حداقل برای خرید یک زمین با متراژ پایین نزدیک 200 متر بین 250 میلیون تا 300 میلیون پول لازم داریم.
دستور جلسه : گلریزان + جشن

استاد در ادامه بیان داشتند: بخش آموزشی این کار این است که هرکدام از ما که به کنگره 60 می‌آییم باید بدانیم که مسئولیت کار ما بر عهده خودمان است، شاید پذیریش مسئولیت گمشده من بود و مسئولیت ساخته‌شدن چیزی که با من بود را قبول نمی‌کردم، به قول معرف الف را نمی‌گفتم که تا ی نروم. ولی کنگره 60 این را به من یاد که اگر می‌خواهم از مصرفم جدا شوم و به درمان برسم و آن اتفاقی که قرار عملی شود لازم است بدانم که مسئولیت چیزهایی که در حیطه من است با خودم است. مسئولیت درمان با من است، اگر خانواده‌ام به‌هم‌ریخته است مسئولیتش با من است و مسئولیت اینکه کنگره 60 در آنجایی که قرار است قرار بگیرد و قرار نگرفته با مرزبانان، کمک راهنمایان و مسافران و هم‌سفران و در کل اعضایی است که به آن شعبه می‌روند است و هرچقدر این کار به‌درستی و قوی‌تر انجام بشود قطعاً باعث می‌شود پایه‌های مکانی که ما در آنجا نشسته‌ایم محکم‌تر بشود.
استاد سخنان خود را اینگونه ادامه دادند: بخش دیگر مطلب این است که چرا کنگره 60 از بیرون کمکی دریافت نمی‌کند؟
در گذشته 2 پزشک بودند که هرماه از آلمان می‌آمدند و در کنگره کار تحقیقاتی انجام می‌داند و از رهایی و در کل از کار کنگره 60 فیلم‌برداری می‌کردند و رفتند و این تصویر را در اروپا نشان دادند که اتحادیه اروپا 7 سال پیش خواست 400 هزار یورو به کنگره 60 کمک کند که آقای مهندس قبول نکردند و به خاطر همین قبول نکردن آقای مهندس آن‌ها ناراحت شدند و دیگر به کنگره نیامدند، با آن پول در آن زمان می‌شد حداقل 4 ساختمان که به پول الآن نزدیک 5 میلیارد 6 میلیارد ارزش دارد تهیه کرد و شاید خیلی از مشکلات کنگره حل می‌شد ولی قطعاً خیلی پیامد بد داشت. بخشی از درمان هرکدام از ما انجام کارهای کنگره است، مانند تی کشیدن و جارو زدن کف کنگره قبل از جلسه و یا نظافت ساختمان بعد از پایان جلسه توسط لژیون خدمتگزار، یا CD نوشتن و سؤال طرح کردن و یا مشارکت کردن در جلسه و ارتباط با اعضا، این کارها مشارکت‌های اجتماعی است که باعث می‌شود ضلع روان یک مصرف‌کننده رشد کند. مشارکت اجتماعی این است که خود ما بخش مالی اینجا را می‌گردانیم، از پول برق و آب تا زمین و سازه اینجا خودمان تقبل می‌کنیم. اگر ما می‌آمدیم و تمام‌کارها آماده بود و روی صندلی می‌نشستیم و یک نفر می‌آمد برای ما صحبت می‌کرد و آخر می‌رفتیم قطعاً به نتیجه نمی‌رسیدم ولو علمشان علمی ناب باشد و خیلی از ماها در این شرایط بودیم و تجربه کردیم.
موضوع دیگر این است که اگر ارگانی بخواهد کمکی کند قطعاً بعد از دخالت‌هایی هم در کنگره انجام می‌دهد. به‌عنوان‌مثال ما در تهران با شورای محله‌ها، شهردرای‌ها که 16 17 سال بود کنگره را می‌شناختند و با کار کنگره 60 آشنایی داشتند به مشکل برخوردیم. اگر جایی در سرای محله به کنگره 60 می‌دادند و فردایش رئیس آنجا عوض می‌شد می‌گفت این‌ها افراد مصرف‌کننده هستند و فلان و فلان و عذر کنگره را می‌خواستند و یا حتی اگر همان مدیر قبلی که قرارداد یک‌ساله با کنگره بسته بود و به بچه‌ها می‌گفت از آبدارخانه استفاده نکنید و خودتان از خانه چایی بیاورید، از آسانسور استفاده نکنید و از راه‌پله پشتی استفاده کنید و یا یک روز می‌شد 700 نفر مسافر و هم‌سفر با دربسته مواجه می‌شدند چون‌که خود شورای محله جلسه و همایش داشتند و این کارها باعث می‌شد ریزش خیلی زیاد شود. ما خودمان در قضیه منابع طبیعی با همین مشکل برخورد کردیم. به همین دلیل آقای مهندس گفتند هریک از اعضای شعبه خودشان باید دستشان را روی زانوهای خودشان بگذراند و بلند شوند و اینکه منتظر نباشند که یک ارگانی بیاید و برایشان یک کاری انجام بدهد چون‌که این کار قطعاً انجام نمی‌شود و آخر به این نتیجه می‌رسیم که خودمان باید برای خودمان کاری انجام بدهیم و برای خودمان قدمی برداریم.
استاد در انتها خاطر نشان کردند: خیلی موقع به خودمان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نذورات زیاد دارم اما وقتی نگاه می‌کنم می‌بینم جایی که خانه اول من محسوب می‌شود و من را درمان کرد و زندگی من را به من برگرداند کنگره 60 است، پس چه‌بهتر که این فرهنگ را بتوانم جاری کنم و من بتوانم مثل آقای مهندس که از خودشان از مالشان، از وقتشان و از خانواده‌شان گذشتند من هم بگذرم. می‌گویند یک فرمان‌بردار برای فرمانده چکار باید کند، همان کاری که فرمانده برای فرمان‌بردار انجام داد؛ ما هم باید همین‌طور باشیم و ببینیم که راهنمایان ما، راهنمای راهنمایان ما، دیده‌بانان و خود آقای مهندس چکارکردند.

در ادامه شما را به دیدن گوشه ای از تصاویر برپایی با شکوه این جشن دعوت می نماییم.

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

دستور جلسه : گلریزان + جشن

در انتها مبلغی نزدیک به 645.000.000 ریال توسط مسافرین برای تهیه زمین در این جشن جمع آوری شد.

دستور جلسه : گلریزان + جشن

مرزبان کشیک آقا عبدالله

نگارش: مسافر حسین و مسافر مهرداد

عکس: مسافر امین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر، مناسبت ها،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمدباقر پنجشنبه 18 آبان 1396 16:58
دست همگی درد نکنه خداقوت
مسافر هادی چهارشنبه 17 آبان 1396 21:43
ماشالله به همه دوستان محبت، به کنگره ای بودن خودم و دوستی با شما افتخار میکنم ،
شارود چهارشنبه 17 آبان 1396 17:04
خداقوت به همه عزیزان و دست مریزاد به آقا فرشید.
عذار همسفر چهارشنبه 17 آبان 1396 15:53
با سلام و عرض ادب خدمت آقای تفریشی از سخنان شما استفاده کردم مثل همیشه عالی وآموزنده،باتشکر فراوان از گروه وبلاگ که انرژی مثبت جلسه را به زیبایی انتقال دادن خدا قوت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات