مصاحبه با مرزبانان شعبه دانیال اهواز
دوشنبه 28 مهر 1399 ساعت 14:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
هفته ای که گذشت، دستور جلسه کنگره ۶۰ تقدیر از  ایجنت و مرزبان بود، به پاس قدردانی از زحمات مرزبانان مصاحبه ای را با این عزیزان ترتیب دادیم و پای صحبت آنان نشستیم. شما را به مطالعه این مصاحبه خواندنی دعوت می‌کنیم.  ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته ایجنت و مرزبان, لطف کنید به رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان احسان هستم یک مسافر. با  ده سال  تخریب وارد کنگره شدم، آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک. ده ماه و بیست‌وپنج روز سفر کردم به راهنمایی آقا شهرام و الآن مدت سه سال و دو ماه است که رها هستم. در ادامه سفر سیگار را شروع کردم  به راهنمایی آقا شارود، ده ماه و بیست‌وهفت روز طول کشید. الآن هم مدت دو سال و یازده ماه است که آزاد و رها هستم. ورزش در کنگره کوه‌پیمایی.

  چه جایگاه‌های خدمتی را تاکنون تجربه کرده‌اید و اکنون در چه جایگاهی در حال خدمت هستید؟ 

ابتدا در قسمت اوتی خدمت کردم و اکنون هم که مدت شانزده ماه است که در جایگاه مرزبانی در حال خدمت هستم.

  به چه انگیزه‌ای در انتخابات مرزبانی شرکت کردید؟

دلیلش خاطراتی بود که از آغاز ورودم به کنگره داشتم و روی گشاده و مهر و محبتی که مرزبان وقت، آقا مصطفی داشتند. همان نگاه روز اولشان در خاطرم ماند و دوست داشتم که روزی من هم با چنین برخوردی در این جایگاه به تازه واردین خدمت کنم  تا آن‌ها هم به رهایی برسند. این تنها دلیل من برای شرکت در انتخابات مرزبانی و حضور در این جایگاه بود.

به نظرتان خدمت در مرزبانی, چگونه خدمتی است؟

به قول آقای مهندس: خدمت در مرزبانی مثل راه رفتن روی لبه تیغ است. یعنی انسان در چنین جایگاهی هم می‌تواند آموزش بگیرد و صعود نماید یا اینکه با استفاده از دامنه اختیاراتش خودش را به قهقرا بکشاند. همان‌طور که از اسمش پیداست مرزبان باید بتواند مرزها یعنی حد و حدود را خوب بشناسد و رعایت کند.

خدمت در مرزبانی چه تأثیری در زندگی شخصی و اجتماعی شما داشته است؟

به‌طورکلی مرزبانی یک جایگاه مدیریتی است و به‌نوعی شما عضو هیئت‌مدیره یک شعبه هستید. چون مرزبان‌ها باید امور آن شعبه را اداره کنند بنابراین می‌توانید با نوع مدیریتتان باعث رشد و تعالی در آن شعبه شوید. خب در زندگی شخصی من هم همین اتفاق افتاد یعنی  در محل کار زندگی در مجتمع مسکونی، برخورد با دوستان یا حتی رانندگی من این نگاه مدیریتی تاثیرگزار بود و خوشبختانه هم‌سفر من هم در گروه خانواده همین جایگاه را داشت. برای همین آموزش‌های  کنگره در این جایگاه در تربیت فرزندانمان هم کاملاً مشهود است.

کارگاه‌های آموزشی, در شعب سراسر کشور بدونِ تأخیر و به‌طور منظم برگزار می‌گردد، به نظر شما چه عاملی باعث چنین نظم و هماهنگی میشود؟

به‌طورکلی هر شخصی در آغاز  ورود به کنگره متوجه این  نظم و ترتیب میشود. وقتی مثلاً به او میگویند باید سر فلان ساعت برای مشاوره اوتی بیاید و اگر نیاید یک هفته درمانش به عقب میافتد، تازه‌وارد می‌آموزد که اینجا یک نظم و ترتیب و حساب‌وکتاب خاص خود را دارد. این‌ها نتیجه آموزش‌های مهندس است که بنیان‌گذار چنین نظم و هماهنگی  بودند. اتفاقاً من هم‌بارها به این موضوع فکر کرده‌ام که در سراسر کشور شاید کمتر گروهی باشد که بتواند کارگاه‌های آموزشی در چندین شعبه بانظم و هماهنگی برگزار کند. همه این‌ها نتیجه آموزش‌ها و رهنمودهای مهندس هستند و مرزبان‌ها عوامل اجرایی آن هستند.

رابطه مرزبان با سایر خدمتگزاران و اعضای کنگره باید چگونه باشد تا به این مجموعه لطمه‌ای وارد نشود؟

من در هر جایگاهی که تاکنون بوده‌ام نگهبان نظم، مهماندار، دبیر، نگهبان و ... همه را کاملاً جدی می‌گرفتم و در مرزبانی هم همین را سرلوحه کارم قراردادم. یعنی جدیت در اجرای قوانین و حرمت‌های کنگره و نظارت به اجرای آن‌ها توسط دیگران همچنین  سعی‌ام بر این بوده که  این جدیت در قوانین و حرمت‌ها با مهر و محبت همراه باشد تا موجب دلسردی  دیگر اعضا و خدمتگزاران نباشد.

مرزبانی یعنی حفظ حدود، وسیله یک مرزبان  برای حفظ  حدود و حرمت‌ها چیست؟

دقیقاً همین شکستن حدود و حرمت‌ها در زمان مصرف به جایگاه شغلی من لطمات جبران‌ناپذیری وارد کرد. یعنی افرادی بودند که به لحاظ شغلی و مالی مرتبه پایین‌تری از من داشتند و من از موضع بالا به آن‌ها نگاه می‌کردم و حرمتشان را نگه نمی‌داشتم و این باعث شد که من جایگاه شغلیم را از دست بدهم. کنگره واقعاً به من آموخت که هیچ‌وقت از موضع قدرت به افراد نگاه نکنم و حرمت آن‌ها را حفظ کنم. باید یادم باشد که خودم با چه حالی وارد کنگره شدم و افرادی بودند که در اینجا  با مهر و محبت به من خدماتی ارائه کردند تا به رهایی برسم. بنابراین حتی اگر گاهی به موضع مرزبانی اهانتی بشود من نباید از کوره دربروم و برخورد ناشایستی نشان بدهم درواقع تنها وسیله حفظ حدود همین احترامی است که من برای دیگران قائل هستم من می‌توانم با برخورد خودم جایگاه مرزبانی  را ارتقا دهم.

هر جایگاه خدمتی آموزشی دارد، بهترین آموزشی که از این جایگاه خدمتی گرفته‌اید چیست؟

حقیقتاً جایگاه مرزبانی صبر و حوصله را به من آموخت. مرزبان کسی است که اولین نفر وارد کنگره  میشود و آخرین نفر هم خارج میشود؛ خصوصاً که دوره مرزبانی ما با این بیماری همراه شد و چهار ماه به دوره مرزبانی اضافه شد به نظرم بزرگ‌ترین چیزی که می‌تواند باعث پیشرفت انسان شود صبر و حوصله است.

  به‌عنوان حرف آخر اگر نکته‌ای دارید بفرمایید:

الآن که تقریبا اواخر دوره ماست و می‌بینم که سفر دومی‌های عزیز دارند برای ثبت‌نام فرم پر می‌کنند واقعاً دلم برای این جایگاه تنگ میشود و افسوس می‌خورم بابت اشتباهاتی که شاید ناخواسته انجام دادم و سعی در جبران آن‌ها دارم. از این فرصت  استفاده می‌کنم و از تمامی خدمتگزاران، راهنمایان، سفر اولی‌ها، سفر دومی‌ها و همه اعضای کنگره می‌خواهم که اگر رفتار ناشایستی از من دیدند، اگر دل کسی را شکستم و هر قصوری که از من دیدند به بزرگواری خودشان ببخشند؛ امیدوارم که بتوانم در آینده, به‌عنوان راهنمای تازه واردین انشا الله جبران نمایم. خیلی متشکرم.


 

با سلام، ضمن تبریک هفته ایجنت و مرزبان خدمت شما، لطفاً به‌رسم کنگره خود را معرفی کنید:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر، بیش از 10 سال تخریب داشتم با انواع آنتی ایکس، آخرین آنتی ایکس مصرفی قرص B2 ، 13 ماه و 14 روزبه روش DST و با داروی درمان شربت OT سفر کردم. ضمناً سفر سیگار کردم با 11 سال تخریب، 11 ماه سفر کردم به روش DST و با داروی درمان نیکوتین خوراکی به راهنمایی آقا شارود ایجنت محترم شعبه، ورزش در کنگره والیبال.

لطفاً بفرمایید تاکنون در چه جایگاه‌های خدمتی در کنگره خدمت کردید والان در چه جایگاهی هستید؟

من در حین سفر اول خدمت کردن را شروع کردم. سه ماه سفر بودم که در وبلاگ، خدمت را شروع کردم. بعد از رهایی، به‌عنوان مبصر کلینیک خدمت کردم و اکنون نیز در جایگاه مرزبانی مشغول خدمت کردن هستم.

چرا مرزبانی را انتخاب کردید و در انتخابات مرزبانی شرکت کردید؟

من دو دوره قبل از خودم دوستانی را که در مرزبانی خدمت می‌کردند را دیدم. اغلب افرادی که در جایگاه مرزبانی خدمت می‌کردند، کمک راهنما شدند. و ازآنجاکه خیلی دوست دارم جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنم برای رسیدن به آن جایگاه دوست داشتم خدمت مرزبانی را هم تجربه نمایم و لذتی که در خدمت این جایگاه وجود دارد بچشم.

خدمت در مرزبانی را در طول مدت‌زمان خدمت چگونه دیدید؟

تک‌تک خدمت‌هایی که در کنگره هستند، لذت‌های خاص خودشان رادارند. آن چیزی که در خدمت مرزبانی وجود دارد، حس مسئولیت‌پذیری است که در درون من خیلی کم بود ولی در خدمت مرزبانی نمی‌توان از این مسئولیت شانه خالی کرد. و در مرزبانی اگر در هرجایی مسئولیت به عهده گرفته نشود کاملاً مشخص می‌گردد. به همین دلیل وقتی خدمت، دقیق انجام می‌شود، این حس درون انسان به وجود می‌آید و انسان مسئولیت‌پذیرترمی شود.

آیا خدمت در جایگاه مرزبانی در زندگی شخصی شما تأثیری داشته است؟

بله، وقتی انسان مسئولیت‌پذیرتر می‌شود و نظمی که در اینجا وجود دارد، این نظم به زندگی شخصی هم منتقل می‌گردد. کنگره، زمین تمرین ما است، وقتی اینجا کارها و وظایف را به‌موقع انجام بدهیم، این نظم در زندگی انسان هم ساری و جاری می‌شود که از مسائل جزئی شروع می‌شود و به‌مرور به مسائل بزرگ‌تر می‌رسد.

همان‌طور که می‌دانید در سراسر شعب کنگره 60 در کشور جلسات آموزشی برگزار می‌شود و همه این جلسات بدون هیچ تأخیر و بانظم خاصی برگزار می‌شود. دلیل این نظم به نظر شما چیست؟

یکی از وظایف مرزبان و گروه مرزبانی، فراهم نمودن شرایطی است برای برگزاری جلسات آموزشی و باید سروقت این جلسات شروع و سروقت به اتمام برسند. و در این دوره به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا، ممکن بود خللی در این روند ایجاد شود ولیکن باتدبیری که ایجنت محترم شعبه آقا شارود و لژیون مرزبانی اتخاذ کردند و با برگزاری جلسات منظم هماهنگی، باعث شد که جلسات به‌موقع و سر نظم برگزار شوند.

به نظر شما رابطه یک مرزبان با سایر خدمتگزاران و اعضای کنگره چگونه باید باشد؟

اصلاً بحث مرزبان نیست، بحث خدمتگزار است. یک خدمتگزار وقتی با نیت خدمت وارد شعبه می‌شود، در درونش یک حس و انرژی وجود دارد و این انرژی را متقابلاً به دیگران منتقل می‌کند و این قضیه برای همه خدمتگزاران وجود دارد. وقتی این حس خدمت بین تک‌تک خدمتگزاران وجود داشته باشد آن شعبه انرژی زیادی خواهد داشت و کار بهتر انجام می‌شود و این رابطه خوب بین مرزبانان و سایر خدمتگزاران در شعبه دانیال اهواز وجود دارد.

کلمه مرزبان یعنی حافظ مرزها و حرمت‌ها. به نظر شما ابزارهایی که یک مرزبان برای حفظ حدود و حرمت‌ها دارد چیست؟

دو تا چیز خیلی کمک می‌کند برای اینکه عمل حفظ حدود و حرمت‌ها یک عمل سالم باشد و یک مرزبان به آن‌ها نیاز دارد: اول محبت و سپس صداقت. اگر یک مرزبان این دو فاکتور را درون خودش داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند در این جایگاه خدمت کند و اصول و قوانین کنگره را رعایت نماید.

هر خدمتی در کنگره یک آموزشی دارد، شما از خدمت کردن در این جایگاه چه آموزش و درسی گرفتید؟

من در ابتدا خیلی خوشحالم که خداوند این توفیق را به من داد که بتوانم در این جایگاه خدمت کنم به خاطر اینکه در کنار دوستانی بودم که توانستم چیزهای زیادی از آن‌ها آموزش بگیرم مخصوصاً ایجنت محترم شعبه. من از زمان سفر اول، آرزوی کمک راهنما شدن را داشتم و اکنون خیلی خوشحالم در کنار کسی خدمت می‌کنم که می‌توانم از تجربیاتشان در خدمت‌های آینده استفاده کنم و به کار ببندم. درس و آموزش مهم بعدی این خدمت آن نظم و دیسیپلین مرزبانی بود که توانستم انجام بدهم و انرژی بگیرم و این انرژی را به خانه و محل کارم هم انتقال دهم.

و اما کلام آخر... :

و کلام آخر اینکه دوره مرزبانی ما حدود یک ماه دیگر به پایان می‌رسد. برای دوستانی که آرزوی رسیدن به این شال رادارند، آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم دوستانی که در این جایگاه قرار می‌گیرند بتوانند به بهترین نحو خدمت کنند و عمل سالم را انجام دهند. خیلی متشکرم از دوستان وبلاگ که این فرصت را به بنده دادند و در حال خدمت کردن هستند.

 

ضمن تبریک بابت جشن هفته ایجنت و مرزبانی لطفاً به‌رسم کنگره خود را معرفی کنید.

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، مدت تخریب هشت سال، ده ماه و چهارده روز به روش DST و با داروی OT و به راهنمایی آقا شارود عزیز سفر کردم، والان دو سال و هشت ماه است که از بند مواد آزاد و رها هستم. در ادامه مسافر سیگار هم بودم که بازهم به راهنمایی آقا شارود عزیز انجام شد. به مدت ده ماه و بیست‌ویک روز سفر کردم با روش درمان DST و داروی درمان نیکوتین خوراکی، آزادی از بند سیگار هم دو سال و شش ماه است.

تاکنون در چه جایگاه‌های خدمتی در کنگره تجربه خدمت داشته‌اید و اکنون در چه جایگاهی در حال خدمت هستید؟

من قبل از اینکه در انتخابات مرزبانی رای بیاورم، در اوایل سفر در وبلاگ خدمت می‌کردم. فکر می‌کنم چهار ماه سفر بودم که افتخار خدمت در وبلاگ را داشتم. تا اینکه بعد از رهایی در بخش OT خدمت می‌کردم. راهنمایی اولیه تازه واردین را انجام می‌دادم. راهنمایی اولیه و درواقع مشاوره OT انجام می‌دادم. مسئول ثبت و آمار OT بودم. و یک دوره ورزش بانی را هم‌پشت سر گذاشتم که ورزش بان والیبال شعبه بودم. و اکنون هم در مرزبانی در خدمت دوستان هستم.

به چه دلیل در انتخابات مرزبانی شرکت کردید؟

مرزبانی یک جایگاه بسیار خطیر است و یک‌وقت‌هایی انسان یک سری داشته‌ها و توانمندی‌ها درون خودش می‌بیند و برای اینکه بتواند این‌ها را اجرایی نماید به یک‌زمان و شرایط مناسب می‌رسد. زمانی که انتخابات مرزبانی بود احساس کردم که می‌توانم کمک کنم به شرایط اداره و اجرایی مرزبانی شعبه. جایگاه مرزبانی را خیلی دوست داشتم و این بود که در انتخابات مرزبانی شرکت کردم. 

خدمت در مرزبانی چگونه خدمتی است؟

خدمت در مرزبانی همان‌طور که آقای مهندس فرمودند: روی آتش راه رفتن است. یعنی اینکه هم قدرت داری و هم نداری، هم مدیر و رئیس هستی و هم نیستی، یعنی باید یک توازنی بین این دو موضوع برقرار شود. یک سری از کارها را می‌توانی انجام بدهی اما از جایگاه خودش. شما وقتی‌که یک تازه‌وارد و یا یک سفر اولی می‌آید و یا اینکه حتی یک نفر در جایگاه سفر دومی می‌آید و ممکن است که اصلاً آن شرایط مناسب را نداشته باشد. ممکن است در آن شرایط، اصولی با من مرزبان برخورد نکند و من مرزبان هیچ‌وقت نباید جایگاه و شالم را فراموش کنم. و به عقیده من یکی از جایگاه‌های بسیار حساس است در کنگره و فوق‌العاده تو این جایگاه آموزش هست. یعنی برای ساخته‌شدن من در کنگره و شناختن و لمس کردن آموزش‌های کنگره مرزبانی خیلی توانست به من کمک کند و من خیلی خوشحال هستم که در این مدت توانستم در جایگاه مرزبانی خدمت کنم.

خدمت در مرزبانی چه تأثیری بر روی زندگی شخصی و خانوادگی شما داشته است؟

خدمت در مرزبانی هم به‌واقع خیلی کمک کرد به زندگی شخصی من. یعنی اینکه من در کارم هم چون مدیر یک مجموعه‌ای بودم، یادم داد که مدیریت یعنی چه و اینکه مدیریت کردن، تنها احساس مدیریت کردن نیست. یادم داد که با مجموعه‌ای که داریم باهم کار می‌کنیم می‌شود با شرایط دیگری هم کارکرد و درعین‌حال آن را نیز مدیریت کرد. در زندگی شخصی هم که خیلی به من کمک کرد. یک نظم و دیسیپلین خاصی در زندگی به من داد و من احساس می‌کنم خیلی از این شرایطی که الآن دارم و از آن احساس رضایت می‌کنم از خدمت کردن در مرزبانی به دست آورده‌ام. 

در شعب سراسر کشور کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌گردد و هیچ تأخیری در شروع آن‌ها وجود ندارد، به نظر شما چه چیزی باعث به وجود آمدن این نظم شده است؟

یک سری قوانین توسط نگهبان محترم کنگره 60 نوشته‌شده است و از ابتدا این امر طرح‌ریزی‌شده است، مانند قوانین حرمت کنگره که توسط آقای مهندس نوشته‌شده است و یک سری قوانین تکمیلی هم هستند که بعدها کنگره دیده‌بانان اضافه کردند به این موضوع و قوانین تکمیلی‌تری که هر هفته آقای مهندس قرائت می‌فرمایند. و یک سری قوانین نانوشته، یعنی یک سری مواردی را ما می‌دانیم که جز قوانین هستند ولی هیچ جایی مکتوب نیستند، همه این‌ها باعث شده است که این نظم و دیسیپلینی که در مرزبانی هست که شما می‌بینید در یک ساعت خاصی در کل کشور که کارگاه‌های آموزشی، لژیون‌ها و کلاس‌های آموزشی راهنمایی OT شروع می‌شوند، همه این‌ها مرهون همین نظم و دیسیپلینی است که بنیان‌گذار آن‌ها، بنیان کنگره 60 هستند. 

رابطه مرزبان با سایر خدمتگزاران و یا اعضای کنگره ۶۰  باید چگونه باشد تا به این خدمت و جایگاه آن لطمه‌ای وارد نشود؟

با توجه به اینکه خیلی تأکید می‌شود از سوی ایجنت محترم شعبه مبنی بر رابطه‌ای که مرزبان‌ها با کل اعضای شعبه دارند مخصوصاً باراهنمایان و دیگر خدمت‌گزاران، و درواقع نظارت بر اجرای یک سری وظایف مانند OT ، وبلاگ و ورزش و موارد دیگر چون تقسیم می‌شود یک سری وظایف در مرزبانی، به‌عنوان شخص ناظر مرزبان‌ها می‌روند و کمک می‌کنند. به همین دلیل نیاز هست که یک سری جلسات برگزار شود با افرادی که در آن قسمت کار و فعالیت و خدمت می‌کنند. این جلسات مکرر خیلی کمک کرده است به ما به خاطر هماهنگی و یک رابطه بسیار خوبی وجود دارد، رابطه‌ای که در آن عشق و محبت موج می‌زند. یعنی اینکه قرار نیست کسی به کسی پاسخ بدهد ولی ما همه موضوعات را به همدیگر می‌گوییم چه در قسمت‌های مختلف و چه در مرزبانی. یعنی اگر شخص مرزبان کشیک کاری را انجام داد نیاز نیست به کسی پاسخگو باشد، ضمن اینکه باید یک سری توضیحات به ایجنت محترم بدهد ولی ما برای همدیگر این موضوعات را شرح می‌دهیم که این هماهنگی ایجاد شود و دوگانگی در مرزبانی ایجاد نشود. 

مرزبانی یعنی حفظ حدود، وسیله یک مرزبان برای حفظ حرمت‌ها و حدود در کنگره چیست؟

مرزبانی اسم شیرینی دارد. یعنی کسی که حافظ مرزها است. مرزها یعنی حریم‌ها و حرمت‌ها. کسی که حفاظت می‌کند از قوانین، حریم‌ها و حرمت‌ها. این اسم به نظر من خیلی مقدس است چون از مقدسات کنگره دارد محافظت می‌کند و حدود کنگره را درواقع یکجاهایی یادآوری می‌کند. نه خودش عدول می‌کند از این حدود، حرمت‌ها و قوانین و نه اجازه می‌دهد کسی عدول کند. زمانی که قوانین کنگره نوشته شد، درواقع کمک به جاری کردن این قوانین در کنگره توسط مرزبان‌ها صورت می‌گیرد.

هر خدمت آموزشی دارد، بهترین آموزشی که از این خدمت گرفته‌اید چیست؟

من بهترین آموزشی را که در این جایگاه گرفتم، بسیار بی‌تعارف و بی‌پرده میگویم که من آدم تندی بودم و با موضوعات به‌صورت خشن برخورد می‌کردم و مخصوصاً در مجموعه‌ای که باید مدیریت می‌کردم خیلی خشن بودم. و فکر می‌کردم این‌که من بخواهم نشان بدهم که چقدر مدیریت من قوی است با خشونت می‌شود. کنگره و راسا مرزبانی این موضوع را به من یاد داد که خشونت و دادوبیداد کردن نه‌تنها کاری را پیش نمی‌برد بلکه ایجاد یک شکاف و انشقاق می‌کند و مرزبانی خیلی به من کمک کرد که بتوانم این موضوع را در خودم حل کنم و الآن خیلی دوستانه در مجموعه‌داریم کار می‌کنیم و خیلی شرایط بهتر هم شده است و به نظر من هم احترام بیشتری و هم جایگاه بالاتری اکنون دارم.

حرف آخر... :

و حرف آخر هم این‌که جایگاه مرزبانی با توجه به اینکه انتهای خدمت من در مرزبانی هست و حدود یک ماه دیگر بیشتر باقی نمانده است، هم برای مرزبان‌های جدید که انشاالله وارد شعبه می‌شوند و هم برای دوستانی که می‌خواهند کاندیدا شوند باید ببینند که چه جایگاه خطیر و باارزشی است. در انتخابات مرزبانی من باید سعی کنم به کسی رأی بدهم که معیارهای مثلث کنگره (عدالت، معرفت و عمل سالم) را دارد و رعایت می‌کند و اگر این‌گونه نباشد بفرموده آقای مهندس خیانتی است هرچند کوچک. ولی واقعاً خیانت است. حواسمان باشد به چه کسی رأی می‌دهیم، حواسمان باشد برای چه می‌خواهیم کاندیدا و مرزبان بشویم که نه به خودمان و نه به شعبه آسیب برسد و بتوانیم در این مسیر موفق باشیم.

درنهایت تشکر می‌کنم از همه اعضای کنگره 60 و سپاسگزاری می‌کنم از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان که این بستر فراهم شد تا من محک بخورم و خودم را در شرایط آزمایش قرار بدهم. از راهنمای عزیزم که ایجنت محترم شعبه هم هستند، آقا شارود عزیز، خیلی سپاسگزارم و از دوستان عزیزم در لژیون مرزبانی خیلی ممنونم. من یک سال و نیم آموزش گرفتم و امیدوارم در این مسیر آموزش گرفتن موفق شوم و برای دوستانی که در انتخابات مرزبانی شرکت می‌کنند و رای می‌آورند و برای دوستانم در لژیون مرزبانی آرزوی موفقیت می‌کنم و هفته ایجنت و مرزبانی را خدمت ایجنت محترم شعبه و لژیون مرزبانی تبریک عرض می‌کنم. سپاسگزارم که این فرصت را به بنده دادید.

 


● لطفاً به‌رسم کنگره خود را معرفی کنید؟

 اکبر هستم -آخرین آنتی ایکس مصرفی ۵ گرم شیره خوراکی- ۱۲ ماه سفر کردم به روش dst و داروی ot به راهنمایی آقای عباس محمدی۳ سال و ۳ ماه و ۱۰ روز آزاد و رها هستم. غیر سیگاری .. ورزش من هم در کنگره شنا هست.

● تاکنون چه جایگاهی در کنگره داشته‌اید و در چه جایگاهی در حال خدمت  هستید؟

از دبیری شروع کردم، نگهبانی، مبصر کلینیک و الآن هم در جایگاه مرزبانی هستم.

● به چه دلیل در انتخابات مرزبانی شرکت کرده‌اید؟

به خاطر اینکه بتوانم به خودم کمک کنم درحالی‌که خدمت حال خودم را خوب می‌کند می‌تواند حس مثبت مرا که دریافت کرده‌ام به دیگران منتقل کند.

● خدمت در مرزبانی چگونه خدمتی است؟

خدمت محبت، خدمت عشق. خدمت کردن به دیگران یعنی خدمت کردن به خود انسان  است. برای من حس و حال خوبی داشته و باعث شده که نقطه تحمل من بالا برود وقت گذاشتن برای هستی در عوضش هستی هم وقت می‌گذارد برای تو…

● خدمت در مرزبانی چه تأثیری بر روی زندگی شخصی و اجتماعی شما داشته است؟

به نظر من کسانی که مرزبان می‌شوند می‌توانند بهتر زندگی خود را اداره کنند و به‌راحتی برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنند و این‌که در جامعه با افراد جامعه به‌طور صحیح برخورد خواهند کرد.

● در شعب سراسر کشور کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌گردد و هیچ تأخیری در شروع آن‌ها وجود ندارد به نظر شما چه چیزی باعث به وجود آمدن این نظم شده است؟

به خاطر نظم خاصی که در کنگره وجود دارد و مرزبانانی که زحمت می‌کشند و راهنماهایی که بالاسر ما هشتن و هماهنگی که بین مرزبانان، نگهبانان و راهنمایان محترم وجود دارد .

● رابطه مرزبان  با سایر خدمتگزاران و یا اعضای کنگره چگونه باید باشد تا به این خدمت و جایگاه لطمه وارد نشود ؟

مرزبان یعنی خدمتگزار یعنی باید خدمت کنیم و به کسی زور نگوییم و نظارت کنیم بر نگه‌داشتن تمام حرمت‌هایی که در کنگره حاکم است.

● مرزبان یعنی حفظ حرمت‌ها وسیله یک مرزبان برای حفظ  حرمت‌ها  در کنگره چیست؟

اجرای قوانین کنگره و نظارت بر حفظ حرمت‌ها

● هر خدمت آموزشی دارد بهتر آموزشی که از این خدمت دریافت کرده‌اید چیست؟

بهترین آموزشی که گرفته‌ام بالا رفتن نقطه تحمل من هست.

● به‌عنوان حرف آخر...؟

توانستیم در کنگره خدمتی کنیم که همراه با عشق بوده است و هر کارکردیم برای خدمت به خود و دیگران بوده است.

 

گردآوری: وبلاگ نویسان دانیال اهواز

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شارود سه شنبه 29 مهر 1399 09:52
خداقوت به مرزبانان عزیز موفق باشید و کوله باری مملو از دانایی فراهم کرده باشید.
مصطفی،لژیون ۲ سه شنبه 29 مهر 1399 09:01
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر
یادگاری که در این گنبد دوار بماند...
مرزبانان حریم عشق و مهربانان مهرورز...پایدار مانید.
محسن لژیون پنجم سه شنبه 29 مهر 1399 04:50
سلام ودرود برشما مرزبانان عزیز که از خدمتگزاران زحمتکش کنگره هستید واین خدمت جایگاه ویژه ایی دارد که نصیب هر کس نمیشود. خوشا به حالتان
مسافرجعفرکمک راهنمای تازه واردین دوشنبه 28 مهر 1399 16:56
خداقوت وخسته نباشیدبه تمام مرزبانهای خدمتگزارشعبه دانیال اهواز.مرزبان یعنی ازخود گذشتن وعاشق خدمت به همنوع.مرزبان یعنی الگوی نظم وانظباط
مسافر محرم دوشنبه 28 مهر 1399 16:32
سلام و عرض خسته نباشید و خدا قوت خدمت گروه مرزبانان شعبه و لژیون مرزبانی. خدا قوت به خدمتگزاران وبلاگ جهت تهیه ، تنظیم و ارسال مصاحبه عالی.
مسافر پوریا لژیون هشتم دوشنبه 28 مهر 1399 14:08
خداقوت به مرزبانان محترم موفق و پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic