مصاحبه با ایجنت نمایندگی دانیال اهواز: مسافر شارود
چهارشنبه 23 مهر 1399 ساعت 14:30 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )

این هفته در دستور جلسه کنگره ۶۰ تقدیر از  ایجنت و مرزبان میباشد، به پاس قدردانی از زحمات این عزیزان مصاحبه ای را با ایجنت نمایندگی دانیال اهواز مسافر شارود ترتیب دادیم. ایشان در کنار خدمت در جایگاه ایجنتی در جایگاه کمک راهنمای درمان اعتیاد به مواد مخدر و کمک راهنمای درمان اعتیاد به مصرف سیگار نیز در حال خدمت می باشد. شما را به مطالعه این مصاحبه خواندنی دعوت می‌کنیم.

با سلام، ضمن تبریک هفته ایجنت و مرزبان خدمت شما، لطفاً به رسم کنگره خود را معرفی کنید:

 سلام دوستان شارود هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و متادون، بیست سال تخریب داشتم، 10 ماه و 27 روز به روش DST و با داروی OT و به راهنمایی راهنمای خوبم آقای فرشید تفرشی سفر کردم، رهایی مدت 6 سال و10 ماه و7روز، در ادامه سفر سیگار هم داشتم، 10 ماه و 10 روز سفر کردم با روش درمان DST و داروی درمان نیکوتین خوراکی، آن‌هم باراهنمایی راهنمای خوبم آقای فرشید تفرشی، رهایی از بند سیگار هم 5 سال و 10 ماه و 22 روز است. ورزش در کنگره هم والیبال و کوه‌پیمایی است.

لطفاً بفرمایید تاکنون در چه جایگاه‌های خدمتی در کنگره تجربه خدمت داشته‌اید؟

من ابتدا خدمتم را با دبیری شروع کردم و سپس در قسمت‌های وبلاگ، قسمت OT، نگهبانی جلسات، مبصر OT در کلینیک، مرزبانی، کمک راهنمایی و ورزش بانی به خدمت خود ادامه دادم و اکنون هم در جایگاه ایجنت شعبه دانیال اهواز در حال خدمت کردن هستم.

به نظر شما خدمت در جایگاه ایجنتی سخت‌تر است و یا کمک راهنمایی؟

ما اصلا در کنگره جایگاه سخت نداریم و همه جایگاهها خوب هستند ولی  زمانی است که مطابق قوانین عمل کنید. در حقیقت پیامی که می گوید این سفر هم سهل است و هم سخت، اگر مطابق قوانین عمل کنید سهل است و بسیار هم لذت‌بخش، ولی اگر خلاف قوانین عمل کنید، اصلاً گردباد شمارا به بیرون پر تاپ می‌کند. البته این را هم اضافه کنم که سختی‌های خاص خودش را هم دارد ولی بیشترش لذت است و اگر آن سختی‌هایش هم نباشد، اصلاً لذت‌بخش نمی‌شود و مصداق همان صحبت آقای مهندس می‌شود که مثل فیلم تکراری می‌شود. سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها باید باشد تا بتوانیم با کسب آموزش و تجربه از مشکلات و سختی‌ها عبور کنیم.

قبل از اینکه به جایگاه ایجنتی برسید، به خدمت در این جایگاه فکر می‌کردید؟

فکر می‌کنم همان سفر اولی هم که ابتدا وارد کنگره می‌شود و راهنمایش را می‌بیند، دوست دارد که خودش هم راهنما شود و این باید باشد و اگر نباشد آن خواسته درون شخص رشد نمی‌کند و طبیعی هم هست، وقتی یک سفر اولی می‌آید و مرزبان را می‌بیند، دوست دارد مرزبان شود، نگهبان را می‌بیند، دوست دارد یک روزی نگهبان شود، بالطبع این مسئله برای سفر دومی‌ها هم هست، که دوست دارند در جایگاه کمک راهنمایی و مرزبانی و ایجنتی خدمت کنند. این احساس شامل حال من هم می‌شود، درواقع در ذهن من هم بود و دوست داشتم در این جایگاه هم خدمت کنم.

لطفاً کمی بیشتر در مورد جایگاه ایجنتی و دامنه فعالیت و خدمت آن توضیح دهید.

درواقع کار ایجنت رابط بین شعبه است با مرکز و بقولی ریش‌سفید و بزرگ‌تر یک شعبه محسوب می‌شود و راهنمای شعبه است و وظیفه او وصل کردن همه خدمت‌ها و در همه جایگاه‌ها به همدیگر در نمایندگی است تا خدمات به‌صورت کلی در شعبه به‌خوبی انجام پذیرد.

شما در موازات خدمت ایجنتی، هم‌زمان کمک راهنمای درمان اعتیاد و درمان سیگار هم هستید. آیا رسیدگی هم‌زمان به این امور و مسئولیت‌های شعبه دشوار نیست؟

در پاسخ به این سؤال اگر من بخواهم مثالی بزنم، مثل این می‌ماند که شخصی تعدادی میوه خیلی خوب داشته باشد و از هرکدام به‌اندازه می‌خورد و از همه آن‌ها لذت می‌برد. حالا اگر نگاه ما به این جایگاه‌ها از دیدگاه آقابالاسری بودن باشد، اصلاً لذت‌بخش نیست ولی اگر از دیدگاه خدمت کردن باشد، بسیار لذت‌بخش است و همان صحبتی که ابتدا عرض کردم اگر مطابق قوانین عمل کنیم همه آن‌ها یکی است و یک سری وظایفی به من داده‌شده است که یک چهارچوبی دارند و اگر وظایف را مطابق آن چهارچوب و قوانین انجام بدهم درواقع آن سهل بودن خودش را نشان می‌دهد.  

به نظر شما هدف از خدمت کردن در کنگره چیست؟

هدف آموزش است. فقط و فقط آموزش، یعنیدر هر جایگاه خدمتی باشی، اگر فرای این باشد و مثلاً فکر کنم که من آمده‌ام تا آموزش بدهم، کلاهم پس معرکه است. فکر می‌کنید که یک سفر اولی چگونه آموزش می‌بیند؟ یک سفر اولی با نشستن در لژیون و شرکت در جلسات و استفاده از نشریات و CD ها و استفاده از صحبت‌های آقای مهندس و استاد امین آموزش می‌بیند، اما وقتی‌که وارد سفر دوم شد، چیزی که باعث می‌شود آن آموزش‌ها را تکمیل‌تر کند؟ فقط خدمت کردن. اگر خدمتی وجود نداشته باشد و شخص بیاید مثلاً صد تا CD بنویسد ولی هیچ خدمتی نکند آن آموزش انجام نمی‌شود. دقیقا مثال همان استخر انرژی است که استاد امین صحبت می‌کنند که هم ورودی و هم خروجی باید داشته باشد. ورودی آن آموزش‌ها است و خروجی آن خدمت کردن است. اگر این خدمت کردن نباشد آن لذت هم پدیدار نخواهد شد.

این هفته، هفته تقدیر از ایجنت و مرزبان است. شما نقش خدمت این عزیزان را در پیشبرد و تعالی اهداف کنگره چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 ما در کنگره60، شعب راداریم که این شعب را مرزبان‌ها باید اداره کنند. و مرزبان‌ها را اعضا در هر شعبه انتخاب می‌کنند. مثلاً در هر شعبه تعداد پنج نفر مرزبان آقا و دو نفر مرزبان هم‌سفران خانم و یک نفر هم به‌صورت علی‌البدل انتخاب می‌شود. هرکدام از این پنج مرزبان یک وظیفه‌ای دارند، مثلاً مرزبان OT ، مرزبان سایت، مرزبان مالی، مرزبان ورزش. وظیفه این مرزبانان این است که شعبه را در قسمت‌های مختلف مرزبانی کنند. برای اینکه شعبه حفظ شود و به اهداف کنگره برسد. اهداف کنگره هم این است که شخصی بیاید و در اینجا به درمان برسد. حالا، یک نفر هم به‌عنوان بزرگ‌تر و ریش‌سفید هست که آن نظم و دیسیپلین و مردم‌داری را طبق آموزش‌های کنگره به مرزبانان می‌رساند و آن شخص هم ایجنت شعبه است و به قول آقای مهندس: مرزبانی روی آتش راه رفتن است. یعنی یک نفر می‌آید باحال بسیار خراب و مرزبانی که شال مرزبانی بارنگ زرد یا همان رنگ محبت را به گردن انداخته است باید این شخص را درکنگره حفظ کند تا به درمان برسد.   

و اما حرف آخر... :

در پایان تبریک می‌گویم به همه مرزبانان کنگره60 و همه ایجنت ها، مرزبانان شعبه دانیال اهواز. در این دوره که دوره خیلی سختی بود باوجوداین بیماری کرونا که پیش آمد و هنوز هم وجود دارد حفظ کردن و پویا نگه‌داشتن کنگره خیلی کار سختی بود که همه مرزبانان و همه ایجنت تا به‌خوبی از پس این کار برآمدند. به همه آن‌ها خدا قوت می‌گویم و مجدداً این هفته را در رأس به آقای مهندس و تک‌تک مرزبانان و ایجنت ها در کل شعب کنگره60 تبریک و شادباش عرض می‌کنم. خیلی متشکرم.

 

گردآوری: وبلاگ نویسان دانیال اهواز

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

برچسب‌ها: درمان اعتیاد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امین لژیون هفتم شنبه 26 مهر 1399 12:24
خدا قوت به آقا شارود عزیز که واقعاً از خود گذشتگی و ایثار رو برای من با فِعلِ خودشون نشان دادند
مسافر محرم جمعه 25 مهر 1399 19:19
سلام و درود ، این هفته پر شگون را خدمت ایجنت محترم و همه اعضای لژیون مرزبانی شعبه و همه اعضای شعبه تبریک و تهنیت عرض میکنم. خدا قوت و پاینده باشید.
محسن لژیون پنجم جمعه 25 مهر 1399 19:18
سلام ودرودخدمت ایجنت محترم شعبه دانیال خدارا شکر که خدمت گزارانی صادق،دلسوزوزحمتکش همچون شما در کنگره خدمت میکنند ممنون از زحمات شما خداقوت
مسافر محمد فتحی لژیون ۵ پنجشنبه 24 مهر 1399 16:39
درود و خداقوت به استاد محترم شارود .مطالب و نکات آموزنده ای را متذکر و یادآور شدید.سپاس از خدمتتان و بودن تان.....آنکس که به بندگی قرارش باشد...با نیک و بد خلق چکارش باشد...گر بنده ای، اختیار دربانی کن...آن خواجه بود که اختیارش باشد......پایدار و پاینده
مسافر جواد لژیون هفتم چهارشنبه 23 مهر 1399 15:45
ایجنت ستون جهانبینی گنگره هستند وچه بسا که آقا شاهرود دراین زمینه خدمتی غیر قابل توصیف انجام دادند وآموزشهای بسیاری از ایشان دریافت کردیم مرسی آقا پوریا که زحمت وبلاگ را میکشید
پوریا لژیون هشتم چهارشنبه 23 مهر 1399 10:53
درود بر شما آقا شارود عزیز از مطالب بیان شده بسیار آموختم ... پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic