دستور جلسه+تولد
یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 09:54 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی اهواز | ( نظرات )
جلسه ششم از دور پانزدهم جلسات آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی دانیال اهواز، با استادی مسافر علیرضا، نگهبانی مسافر نوید و دبیری مسافر آرش با دستور جلسه  ( کتاب 14 مقاله+ تولد) در روز  پنجشنبه1399/06/20 ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر

امیدوارم حال همگی خوب باشد، من هم خیلی خدا را سپاسگزارم بابت این که این فرصت را دوباره در اختیار من قرار داد که بیایم از نزدیک خدمت عزیزان باشم و خیلی خرسندم از اینکه دوباره در شعبه دانیال اهواز حضور دارم و در خدمت عزیزان هستم.

راجع به دستور جلسه " کتاب چهارده مقاله"، زمانی که من سفرم را در کنگره شروع کردم "جزوه چهار مقاله" بود و هنوز کتاب چهارده مقاله چاپ نشده بود و این جزوه چهار مقاله در پکیج آموزشی قرارداشت که بعنوان یکی از جزوه های آموزشی بهمراه سی دی در پکیج آموزشی در اختیار مسافران قرار می گرفت.

من زمان ورود به کنگره از نظر تخریب خیلی اوضاع خرابی داشتم. در باور خودم هیچ وقت نمی گنجید و تصوری از درمان اعتیاد نداشتم و اینکه بدون مصرف مواد بتوانم زندگی کنم. یکی از آرزوهایی که همیشه در خلوت خود با خدای خود داشتم این بود که بتوانم از سایر مواد مخدر مصرفی ام خلاص بشوم و روزانه فقط تریاک مصرف کنم و مصرفم فقط ماده تریاک شود و چون خیلی از راهها را طی کرده بودم و هر چه تلاش کرده بودم در این زمینه فقط نتیجه معکوس گرفته بودم. یعنی هر زمان که تصمیم به این کار می گرفتم و شروع به درست کردن آن می کردم؛ هر چه قدر جلوتر می رفتم یک ماده دیگر هم مثل قرص و ... به مصرفم افزوده می شد که شرایط خیلی بدی بود. روزی که به کنگره وارد شدم ، مرفین تزریق می کردم، کراک و کوکایین می کشیدم، شیره تریاک می خوردم و روزانه حدود 35 عدد قرص هم مصرف می کردم.

یکی از اتفاقات خیلی خوبی که در همان جلسه اول مشاوره کنگره افتاد، آشنایی با مقالات "صورت مساله اعتیاد" و " فرضیه X " بود که توضیح کوتاهی به من دادند و پس از تهیه جزوه و مطالعه مطالب، یکی از بزرگترین انگیزه هایی که قدمهای بعدی را برمی داشتم همین درکی بود که از صورت مساله اعتیاد برایم اتفاق افتاده بود که آقای مهندس خیلی خوب در مقاله توضیح داده بودند و قبل از آن هیچ تعریف درستی از اعتیاد که پیوند بین انسان و مواد مخدر است نداشتم. حال اگر بخواهیم اعتیاد را درمان کنیم، باید شناخت نسبی نسبت به دو سوی این معادله که انسان و مواد مخدر است داشته باشیم و همه این مطالب در کتاب "چهارده مقاله" وجود دارد.

آن چیزی که در ابتدای راه درمان این انگیزه را به من داد و من توانستم حرکت کنم و روزهای بحرانی ابتدایی را بگذرانم، همه آن صحبت های آقای مهندس بود که در مقاله صورت مساله اعتیاد و فرضیه X عنوان کرده بودند و من اگر داشتم خماری می کشیدم همیشه یک نقطه امیدی بود که این آخرین خماری هست که می کشم و پس از آن بقول آقای مهندس به آن دشت سرسبز خواهم رسید و خدا رو شکر در ادامه دقیقا هم همین طور بود و به آرزوی خودم رسیدم. و این تجربه شخصی من از کتاب چهارده مقاله بود.

دقیقا به این باور دارم که هر تازه واردی اگر به درستی صورت مساله اعتیاد و فرضیه X را درک کند و برداشت نماید می تواند انگیزه بسیار بالایی بشود در ادامه مسیر همان طور که آقای مهندس و استاد امین فرمودند. ما به این دانش که از طریق کتاب چهارده مقاله منتقل می شود نیاز داریم و این دانش است که می تواند آن تبدیل را انجام دهد و همانطور که استاد امین فرمودند: "تمام تبدیل ها در هستی توسط علم انجام می شود." و این کتاب یکی از بنیادی ترین مراجع علمی در کنگره است که برای خود من مانند یک معجزه است و همیشه خداوند را بابت بهره بردن از آن شکر میکنم.

آقا محمد (کمک راهنمای محترم و رهجوی استاد بیات) خیلی خوب مسیر را آمد و خودش خیلی مشتاق بود بابت یادگیری و انگیزه بسیار بالایی داشت برای این اتفاقات خوبی که قرار است در کنگره بیفتد تا آنها را تجربه نماید. آقا محمد خدا را شکر خیلی خوب و بدون مشکل سفرش را انجام داد ومخصوصا از یک جایی که همسفرش هم به او ملحق شد خیلی بهتر مسیر را طی نمود و در ادامه خداوند این توفیق را شامل حالشان کرد که در جایگاه کمک راهنمایی قرار گرفتند خودشان و همسفرشان تا بتوانند خدمت گزاران خوبی باشند. برایشان از خداوند بهترین ها را آرزو می کنم. انشالله که همیشه در زندگی در سایه لطف خداوند باشند و بتوانند از آموزشهای کنگره بهره مند شوند و پیوند خود را هر روز محکم تر و قوی تر نمایند. ممنونم.

در ادامه مراسم تولد آزادمردی کمک راهنمای مسافر محمد باشور فراوان برگزار شد

سلام دوستان محمد یک مسافر

درمان در کنگره هر مدت زمانی باشد ساده به نظر می‌رسد اما از خارج که نگاه می‌کنیم موضوع مهم و سختی است و پرونده است  که مهندس دژاکام توانسته‌اند با ابداع روش DST و با استفاده از داروی ot پرونده را به انجام برساند و  نتیجه کارهای مهندس افراد موجود در جمع و بهبودی آنها می باشد.

 حس خیلی خوبی دارم وقتی صحبت از تولد می شود و راه‌هایی که گذراندم را به یاد می آورم وقتی وارد کنگره شدم پر از استرس، ترس و ناباوری   بودم  واحساس حقارت و ناامیدی داشتم من توانستم با کمک همه دوستان عزیزم به این درجه برسم هیچ وقت فکر نمی کردم که من هم بتوانم روزی با تلاش خودم راهنما شوم ، سفر خیلی خوبی را داشتم و حتی در وقت استراحت نیز مملو از سوال بودم و راهنمای من با صبر و علم بالا جواب های من را می داد و تا زنده هستم خود را مدیون او و همه عزیزانی که در این راه مرا کمک کردند می دانم.

اینجا می‌خواهم از همسفر عزیزم (همسرم ) که از اول سفر پا به پای من آمدند و در سفر دوم که به کنگره تشریف آوردند ومن را درک کردن و من به ایشان خیلی زحمت دادم چه قبل از کنگره و چه در زمان کنگره تشکر فراوان بکنم و انشاالله بتوانم برای ایشان و همه افرادی که پا به پای من آمدند کاری بزرگ انجام دهم، دست تک تک افراد را می فشارم و برای همه آنها خواهان موفقیت چندین برابر هستنم .


خلاصه صحبت  کمک راهنما همسفر خانم فریبا:

سلام دوستان فریبا هستم یک همسفر، قبل از هر صحبتی ورود آقای بیات را به شعبه دانیال اهواز خوش آمد می گویم. خیلی خوشحال هستم که خداوند این توفیق را به من داد که یک بار دیگر ایشان را ببینم چون آرامشی که الان دارم مدیون راهنمایی های ایشان هستم.

اگر ما انسانها این باور را داشته باشیم که دنیا یک میدان مسابقه است و هر لحظه ممکن است سوت پایان آن هم زده شود و وقت اضافه ای هم ندارد، آنگاه برای لحظه لحظه زندگیمان ارزش قایل می شویم و عمر خودمان را به نخوت و تنبلی نمی گذرانیم. خیلی خوشحال هستم که خانم اعظم توانستند از لحظه لحظه های زندگیشان بهره ببرند و این فرصتی که خداوند در اختیارشان قرار داده است به خوبی استفاده کنند و خودشان را به این جایگاه برسانند. همانطور که آقای بیات در مورد مسافرشان صحبت کردند، دقیقا همان صفت ها را هم همسفرشان دارند، انگار این مسافر و همسفر عهد بستند که اینگونه باشند.

امیدوارم که خانم اعظم با پشتکار ، تلاش و کوششان بتوانند خودشان را به جایگاههای بالاتر برسانند. جا دارد اینجا آزادمردی و پنج سال رهایی شان را به خودشان ، مسافرشان ، کمک راهنمای مسافرشان آقای بیات ، ایجینت و اسیستانت شعبه و به همه اعضای کنگره 60 تبریک بگویم و برای همه آرزوی سلامت و تندرستی دارم. ممنون که به صحبت های من گوش دادید.

خلاصه صحبت  کمک راهنما همسفر خانم اعظم:

سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر، من هم خیر مقدم عرض میکنم خدمت آقای بیات و تشکر میکنم که قبول زحمت کردند و تشریف آوردند و با حضورشان انرژی این جمع را دوچندان نمودند. از همه دوستانی که مسافر من را مورد لطف خود قرار دادند تشکر میکنم و این جایگاه و حس قشنگ آن را برای همه شما دوستان عزیزم آرزو میکنم. از بنیانگذار کنگره 60 جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان که این بستر آموزش و خدمت را برای ما فراهم نمودند صمیمانه تشکر و قدردانی میکنم. و از کمک راهنمای خوبم خانم فریبا تشکر و قدردانی میکنم بابت تمام آموزشهایی که ایشان گرفتم.

اگر من الان در کنگره هستم و در این جایگاه قرار دارم و در زندگی آرامش دارم ، همه اینها را مدیون کنگره هستم. به مسافر عزیزم آزاد مردی شان را تبریک میگویم و واقعا به وجود ایشان افتخار میکنم و بهترین ها را برایشان آرزو میکنم. چیزی که مسیر زندگی من را کاملا تغییر داد وادی دهم بود که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است. هر کدام از ما اگر بخواهیم می توانیم تغییر پیدا کنیم و از آن تاریکی که برای خودمان ساخته ایم خارج شویم.

خدا را شکر که کنگره 60 بستری را فراهم کرده است که ما انسانهایی که تفکراتمان دچار مشکل شده است و نسبت به موضوعاتی که اصلا شناختی نداریم بتوانیم آموزش بگیریم و به شناخت برسیم و صفت های منفی را تبدیل به صفت های مثبت نماییم و این امر میسر نمی شود جز با عملی کردن و پیاده کردن این آموزشها در زندگی.

در کنگره آموختم که درمان اعتیاد یک علم است و فردی که میخواهد به یک مصرف کننده کمک کند باید آن را بیاموزد. یک همسفر باید به کنگره بیاید و آموزشهای لازم را بگیرد تا بتواند به مسافر خود کمک نماید. و رمز موفقیت یک مسافر نیز، داشتن یک همسفر صبور و آگاه است که بتواند در مسیر سفر کمک نماید.  

در انتها نیز خدا را شکر میکنم که من را در مسیر کنگره قرار داد تا هم به شناخت و رهایی خودم برسم و هم لیاقت خدمت کردن را پیدا کنم. از خداوند می خواهم که این توفیق را به من بدهد که بتوانم خدمت گذار خوبی برای کنگره باشم تا بتوانم ذره ای از آنهمه کمک و خدمتی که به من شده است را جبران کنم. ممنون از اینکه به صحبت های من گوش دادید.

 در ادامه جلسه...

 

خدمتگذران جلسه

مرزبان کشیک: مسافر حسین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولد ها،

برچسب‌ها: تولد، 14مقاله،

لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امید یکشنبه 18 آبان 1399 07:59
با سلام و تبریک فراوان خدمت آقا محمد و همسفر محترمشان ....همه تولدها برای من تصویری از نو شدن و تغییر و زندگی دوباره می باشد ....از ته دل خداوند را شاکرم که بمن و به تمامی دوستان که خواهان این تغییر هستند فرصت آمدن ،ماندن ،یادگرفتن و خدمت در این مکان داده شده است ....مبارک
مسافرپوریا دانیال اهواز سه شنبه 1 مهر 1399 09:54
تبریک به آقا محمد عزیز انشالله شاهد توفیق روز افزون ایشان در خدمت رسانی در کنگره 60 باشیم
همسفر فاطمه سه شنبه 1 مهر 1399 01:46
با سلام و درود فراوان خدمت کمک راهنمای محترم آقا محمد و راهنمای عزیزم، آزاد مردی و پنجمین سال رهایی شما هزاران بار مبارک باشه، برای شما بهترین ها رو آرزومندم، امیدوارم برکت خدمات شما در زندگی تون جاری بشه. ممنون از گروه وبلاگ بابت انعکاس این روز قشنگ
عذرا کمک راهنمای نیکوتین دانیال اهواز دوشنبه 31 شهریور 1399 19:41
با سلام و احترام خدمت آقای بیات و آقای بهرامی یکبار دیگر آزاد مردی آقای بهرامی را تبریک و تهنیت عرض میکنم با توجه به اینکه خودم در جلسه بودم ولی با دیدن عکسها کلی انرژی گرفتم با تشکر فراوان از گروه وبلاگ خدا قوت که انرژی مثبت جشن را به زیبایی انتقال دادن.
مسافر امین لژیون هفتم دوشنبه 31 شهریور 1399 13:55
تبریک خدمت استاد عزیزم آقامحمد و کمک راهنمای محترمشون آقا بیات عزیز و دوست داشتنی تا باد چنین بادا
دوشنبه 31 شهریور 1399 11:22
تبریک به آقا محمد عزیز که برای من الگو نظم و انضباط هستند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic