خلاصه ای از CD دنیای درون
شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 12:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )

دنیای درون کاملا بستگی به تفکر ما دارد. ما دنیای بیرون را نمی توانیم هر طور که میخواهیم بسازیم ولی دنیای درون را هر طور که بخواهیم، می توانیم بسازیم و تصویر آن را نقاشی کنیم و این نعمت بسیار بزرگی است. حال این انسان است که می تواند دنیای درون خود را بسیار وحشت آور، نا امید کننده و ویرانگر بسازد و یا خیلی خوب  و زیبا 

برداشتی از سی دی "دنیای درون"

عنوان مبحث این سی دی از کتاب مرجع " عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر " توسط بنیان کنگره 60 انتخاب شده است که تحت عنوان "همه مطالب در درون و برون ماست" بیان می شود و بنیان کنگره 60 به خوبی در این گفتار مبحث دنیای درون و بیرون را جهت اعضای کنگره شکافته و بسط می دهند.

در مباحث گذشته "جهان" به تقسیم بندی های مختلفی تقسیم شده بود. در این گفتار و مبحث "جهان" به دو دنیای درون و دنیای بیرون تقسیم می شود. یعنی جهان و دنیای درون ما انسانها کمتر از یک جهان بیرونی نیست و شاید هم جهان بیرون از نظر گستردگی و ابعاد به جهان و دنیای درون انسانها نرسد. پس می توان زندگی را مانند تمام مثلث های راهنمای کنگره به یک مثلث تشبیه کرد که ضلع سمت راست آن دنیای درون ، ضلع سمت چپ آن دنیای بیرون و ضلع قاعده مثلث ما (انسان) قرار دارد که ما انسانها رابط و متعادل کننده دنیای درون و بیرون خود هستیم. 

ما باید بتوانیم در زندگی روزمره خویش ارتباط بین این دو دنیای خود را برقرار و حفظ نموده و در هر کدام از این دنیاها به تنهایی برنامه ریزی نموده و بتوانیم زندگی کنیم. مقداری از دنیای بیرون در اختیار ما هست و مقداری از آن در اختیار ما نیست. و لیکن دنیای درون تماما در اختیار ما است و این ما هستیم که دنیای درون خود را می سازیم و صفحات کتاب آن را نقاشی میکنیم.

حال در زندگی ، برخی افراد هستند که با یک حرف کوچک و به راحتی می توان آنها را بهم ریخت و دنیای درونشان را آشفته ساخت. این افراد بفرموده آقای مهندس دژاکام افرادی نامتعادل هستند. به عبارت دیگر افرادی که با یک حرف فورا به هم می ریزند ، پرخاش می کنند ، ناراحت می شوند ، دق می کنند و یا مدت زیادی راجع به آن حرف فکر می کنند ، این افراد در زندگی خود نامتعادل هستند. و در مقابل انسانهایی که ثابت قدم هستند به راحتی کسی نمی تواند دنیای درون آنها را بهم بریزد و حال خوش آنها را خراب نماید.

اگر ساختار دنیای درون انسانها محکم و استوار باشد ، کسی نمی تواند دنیای درون آنها را بهم بریزد و انرژی آن را بدزدد. زیرا دنیای درون ما یک دنیای پایدار است. پس انسان هر چه قدر از نظر دانش ، آگاهی ، معرفت ، تزکیه و پالایش به مراتب بالاتری برسد هیچ احدی نمی تواند آرامش دنیای درون او را بهم بریزد و هر چه انسان ضعیف تر و نحیف تر باشد هر کسی می تواند با کوچکترین تلنگر و حرفی دنیای درون او را به آتش کشیده و به ویرانی بکشد. پس ما باید فکر کنیم که از کدام دسته انسانها هستیم؟ اگر با کوچکترین حرفی بهم می ریزیم انسانی نامتعادل هستیم و اگر اینچنین نیست ، انسان متعادلی هستیم.  زیرا ما در دنیای درون در حال زندگی کردن هستیم و چه بسا بیشتر از دنیای بیرون در آن زندگی می کنیم ، پس باید دنیای درون ما یک دنیای آباد و آزادی باشد.

زمانی هم که ما دنیای درون را ویران نموده و دست نیروهای تخریبی دادیم ، حال که می خواهیم آن را پس بگیریم کار بسیار سختی است. باید بجنگیم و نبرد کنیم و آن را باز پس بگیریم. دنیای درون ما از دنیای بیرون بزرگتر است به این دلیل که جهان و دنیای درون ما محتوی مطالبی است که از روز الست (روزی که پیمان بسته ایم) تا به امروز همه آنها در درون ما است.

انسانی متعادل تر است که کسی نتواند دنیای درون او را بهم بریزد. که مساله بسیار مهمی است و باید روی آن بسیار تفکر کرد. خود کشی کسی می کند که در دنیای درون خود شکست خورده است. اگر کسی در دنیای بیرون شکست بخورد ، ولی دنیای درون او قوی باشد و بتواند مساله را تحلیل و آنالیز کند امکان ندارد دست به خود کشی بزند. درست است که دنیای درون مانند آیینه ای است که دنیای بیرون را منعکس می کند ولی نوع آینه آن خیلی فرق می کند و یک آینه مسطح معمولی نیست.

بعضی اوقات شخم زدن در دنیای درون ، مخصوصا شخم زدن لجن های دنیای درون دردی را دوا نمی کند. هر چه بیشتر آن را شخم بزنیم بوی گند آن بیشتر بلند شده و آزار و اذیت بیشتری می کند. این بدین معنی است که اگر کسی از نظر روحی و روانی اختلالاتی دارد ابتدا باید سعی و تلاش در جهت درمان وی نمود و سپس در مورد علت بیماری کنکاش کرد. در کنگره 60 روش درمان ارایه و مطرح می شود و سپس ذره ذره شخص به درمان و رهایی می رسد و بعد از رهایی بسیاری از مشکلات روحی و روانی شخص نیز مرتفع می گردد. بنابراین شخم زدن لجن های دنیای درون در بسیاری از موارد چیز خوبی نیست و ممکن است انسان خاطرات دردناکی داشته باشد و اگر انسان در ادامه زندگی به تفکر و اندیشه سالم برسد آن خاطرات ذره ذره و اندک اندک از ذهن انسان محو خواهد شد.

دنیای درون کاملا بستگی به تفکر ما دارد. ما دنیای بیرون را نمی توانیم هر طور که میخواهیم بسازیم ولی دنیای درون را هر طور که بخواهیم، می توانیم بسازیم و تصویر آن را نقاشی کنیم و این نعمت بسیار بزرگی است. حال این انسان است که می تواند دنیای درون خود را بسیار وحشت آور، نا امید کننده و ویرانگر بسازد و یا خیلی خوب  و زیبا . پس ما می توانیم دنیای درون را تبدیل به یک دنیای آباد کنیم و یا دنیای درونی پر از کینه ، نفرت ، سختی و مشقت داشته باشیم و این بستگی به افکار و اندیشه ، تفکر و باور ما دارد. دنیای درون ما باید از نظر استحکام مانند یک سازه بتن مسلح (سیمان و فولاد) باشد که کسی نتواند به راحتی آن را بهم بریزد و ویران نماید. دنیای درون یک مصرف کننده مواد مخدر دست خود شخص نیست و دست نیروهای تخریب کننده است و برای بازپس گیری آن باید مبارزه کند و بجنگد و آن را آباد نماید.

در نتیجه شخم زدن لجن های دنیای درون دردی را درمان نمی کند و آن چیزی که مهم است آباد کردن دنیای درون است که اگر بتوانیم آن را آباد و سرسبز کنیم ، لجن ها و علف زارهای دنیای درون اندک اندک خشک شده و از بین خواهند رفت و خود این لجن ها و علف زارها کود و تغذیه ای خواهند شد برای سرسبزی و آبادانی بیشتر دنیای درون و در ادامه کار با تفکر ، اندیشه و تزکیه خود به مرحله ای از تکامل خواهیم رسید که کسی یا چیزی نتواند شهر و دنیای درون و بیرون ما را بهم بریزد و آشفته نماید.

پس همه مطالب در درون و بیرون ما است ، مانند قله های آتشفشان ، اما آرام و بی صدا ...

(فذکر انما انت مذکر)

 

به قلم مسافر محرم لژیون دوازدهم نمایندگی دانیال اهواز

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: خلاصه سی دی،

برچسب‌ها: درمان اعتیاد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن لژیون پنجم پنجشنبه 3 مهر 1399 10:40
اقامحرم عزیز برداشت بسیار خوب وکاملی از سی دی ارائه نمودید،سپاس از شما وخداقوت به اقاعزیز راهنمای بزرکوارتان
مسافر میثم یکشنبه 30 شهریور 1399 14:50
ماشاالله آقا محرم.خدا قوت.ان شاالله در جایگاه بالاتر ببینمتون
مسافر روح اله لژیون نهم شنبه 29 شهریور 1399 18:51
دستمریزاد به کمک راهنمای محترم آقا عزیز
و خداقوت به آقا محرم موفق و پیروز باشید
مسافر پوریا لژیون هفتم شنبه 29 شهریور 1399 12:47
درود برشما آقای محرم عزیز مطلب بسیار خوبی را به اشتراک گذاشتید ... خدا قوت به آقا عزیز برای تربیت چنین رهجوی فعالی.. موفق و پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات