دستور جلسه هفتگی+ مراسم تودیع و قدردانی از کمک راهنما
شنبه 4 مرداد 1399 ساعت 09:46 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
جلسه پانزدهم از دور چهاردهم از جلسات آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی دانیال اهواز، با استادی  ایجنت شعبه مسافر شارود، نگهبانی مسافر  نوید و دبیری مسافر آرش با دستور جلسه  ( وادی یازدهم و تاثیر آن روی من) در روز  پنج شنبه 1399/05/02 ساعت 17 آغاز به کار نمود. در ادامه این جلسه شاهد برگزاری مراسم تودیع و قدردانی از کمک راهنمای مسافر عباس بودیم که شما را دعوت به دیدن گوشه هایی از این مراسم می‌کنیموادی یازدهم با عنوان چشمه‌ها ورودها خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند، یک تمثیل برگرفته از طبیعت است. مطابق سخنان جناب مهندس در سه  سی دی ارائه‌شده در این موضوع  وادی‌ها همانند  نقشه راه و هدایت‌کننده ما برای رسیدن به مقصد می‌باشند. مقصد همه چشمه‌ها دریا و اقیانوس است و مقصد انسان رسیدن به آرامش و آسایش یعنی شب که به خانه می‌روم خواب راحت وبی دغدغه داشته باشم یعنی رسیدن به تعادل.

در زمان مصرف این تعادل و آرامش از من گرفته شد و همانند چشمه‌ای خشک و بی‌آب شدم زیرا خود را دانای مطلق می‌دانستم و تلاشی برای ارتقاء آگاهی‌های خود نمی‌کردم و همچنین انرژی‌هایی که به من می‌رسید را مورداستفاده قرار نمی‌دادم. این وادی به من می‌آموزد که برای رسیدن به بحر و اقیانوس، آرامش و تعادل باید ابتدا همچون چشمه جوشان شوم و سپس به رود خروشان تبدیل گردم. چشمه زمانی جوشان می‌شود که دو پارامتر را داشته باشد، یکی منابع طبیعی شامل برف، یخ و آب‌های زیرزمینی و دیگری اختلاف‌پتانسیل نسبت به منابع طبیعی که در ارتفاعات بالاتر از چشمه وجود دارند.

این وادی انسان را به چشمه تشبیه کرده یعنی من برای تبدیل‌شدن به چشمه جوشان نیاز به منابع دارم که عبارت‌اند از اطلاعات، آگاهی و علم که این‌ها با آموزش گرفتن به دست می‌آید هرچه بیشتر آگاهی و دانایی را بالا ببرم منابع بیشتری دارم که خود باعث جوشش من می‌شود. حال برای تبدیل‌شدن به رود و رسیدن به بحر نیاز به اختلاف‌پتانسیل است که برای انسان می‌شود خدمت کردن و تغییر جایگاه که اگر بتوانم خدمت کنم و خدمتگزار باشم مانند رود خروشان به سمت بحر و اقیانوس آرامش می‌روم و اگر آنچه را گرفتم پس ندهم و در من خروش و اختلاف‌پتانسیل نباشد تبدیل می‌شوم به مرداب و باتلاق.

اگر اختلاف‌پتانسیل وجود داشته باشد به همراه چشمه‌های جوشان اطرافم باعث می‌شود به اقیانوس برسم، به آسایش برسم و به همین دلیل است که در کنگره ۶۰ خیلی تأکید به خدمت کردن می‌شود. خدمت کن تابه‌حال خوب و آرامش برسی خدمت کردن یعنی رسیدن به بحر و اقیانوس آرامش و تعادل.

قسمت دوم سخنان من مربوط به مراسم قدردانی از کمک راهنمای مسافر عباس است که یکی از خدمتگزاران خیلی خوب شعبه دانیال اهواز و کنگره60 است. ایشان مصداق دقیق این وادی یازدهم است که امروز دستور جلسه ما در مورد آن است. ایشان سال‌ها در جهت اهداف کنگره حرکت کردند و برای استحکام پایه‌ها و بنیان نمایندگی دانیال زحمات فراوانی کشیدند.

در ادامه کمک راهنما عباس دقایقی برای حاضرین صحبت کردند که خلاصه‌ای از این سخنان را در ادامه می‌خوانید.

 سلام دوستان عباس هستم یک مسافر؛

حقیقتاً خداوند را شکر می‌کنم که این جایگاه را به من داد تا خدمت کنم و از لطف همه شما ممنونم. من هم‌زمانی که وارد کنگره شدم هیچ‌چیزی نداشتم ولی خیلی ادعایم می‌شد. مثلاً می‌گفتند باید سی دی بنویسی یا گوش بدهی، در جلسات حضورداشته باشی  و ... می‌گفتم ما آمده‌ایم مواد را ترک کنیم این کارها چیست؟ چون متوجه نبودم و بعداً که وارد پروسه درمان شدم متوجه شدم دلیلش چه بوده است. الآن هم بعضی‌ها نمی‌دانند به کجا آمده‌اند و من که راهنما هستم نباید از آن‌ها ناراحت بشوم. ما الگوهای زیادی در کنگره داشتیم که برای تشکر از آن‌ها باید ما هم خدمت کنیم ما هم‌زمانی بود که خدمت صادقانه افراد را باور نمی‌کردیم تا این‌که خودمان خدمت کردیم و متوجه شدیم که اگر انسان حالش خوب یا بد است فقط  دلیلش  این است که راه را گم‌کرده و از انسانیت دور شده. همان‌که وادی چهارده میگوید، عشق و محبت. اگر حالم بد است  دلیلش این است که از مسیر دور شده‌ام. من به این دنیا آمده‌ام تا دل را که جایگاه خداوند است بسازم و وقتی در اثر جهل خرابش می‌کنم حالم خراب میشود. پس لطف خداوند است که من را به اینجا کشانده و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشم. من هم مثل بسیاری از راهنماها مشکلات و کارهای زیادی داشتم اما در طول این چند سال تمام سی‌دی‌ها را چندین بار گوش می‌دادم و می‌نوشتم، پس وقتی به ره‌جویی میگویند که سی دی کارکن یا در جلسه حضورداشته باش، فکر نکند که راهنماها بدونِ مشکل یا بیکار هستند.

درمان اعتیاد کار بسیار سختی است و زحمت زیادی می‌خواهد. یک راهنما باید مانند یک طبیب جسم را، مانند یک روانشناس روان را و مثل یک نیمچه فیلسوف جهان‌بینی فرد را درست کند. پس نه هر که سر بتراشد قلندری داند، نه هر که آینه برداشت سکندری داند. کار بسیار سختی در پیش راهنماست. من فرزند کنگره هستم و الآن که این جایگاه را ترک می‌کنم هر جا که بگویند حاضر به خدمت هستم چون ما مانند یک ارتشی هستیم. ما تعهد داده‌ایم که خدمت‌گزار باشیم نه ارباب و رئیس، جایگاه خدمتی مهم نیست بلکه انجام‌وظیفه مهم است. من فکر می‌کنم که همه‌چیز در زندگی مانند همین جایگاه راهنمایی است که یک‌وقتی آن را باید پس بدهیم، بنابراین از همان اول سرمست نمی‌شوم، کسی را آزرده نمی‌کنم،  سعی می‌کنم با تمام وجود درست خدمت کنم و  آمادگی این رادارم که روزی هم آن جایگاه را پس بدهم. ما ز پی رنج پدید آمدیم، نه از جهت گفت و شنید آمدیم.

 ما می‌خواهیم به نقطه‌ای برسیم که فلسفه هستی را بدانیم و این‌یک پروسه است که باید آن را طی کنم تا  پخته شوم و به‌طور حقیقی بخندم. من هم مشکلات زیادی دارم ولی وقتی اینجا می‌آیم یاد می‌گیرم که همه را پشت در بگذارم‌ با لبخند وارد شوم تا الگو باشم. خدا را شکر که در این مدت خیانت  نکردم، دلی را نشکستم چون من هم باحال خراب و دل‌شکسته آمدم و خیلی جاها رفتم اما هیچ‌کس به دادم نرسید. اینجا من را پذیرفتند و کمک کردند بنابراین ما هم باید دل‌ها را به دست بیاوریم و به آن‌هایی که می‌آیند کمک کنیم. همه این‌ها برای این است که یاد بگیریم که آزار ندهیم و دل‌ها را شاد کنیم زیرا که دل سلطان است، دل جایگاه خداوند است، دل فرمانده کل هستی است و من جرئت نمی‌کنم که به سمت آن بروم و آن را بشکنم. اصلاً من کی هستم؟ خداوند با شمشیر ایستاده و نگهبان دل است، حالا من بروم خانه‌اش را خراب کنم؟ کار ما این است که این‌ها را درست کنیم وگرنه درمان مواد در برابر این‌ها مانند یک پشه کشتن است. برای کسی که وارد پروسه درمان بشود و دستورالعمل‌ها را اجرا کند اصلاً درمان مواد هیچ است. همه ما راه را گم‌کرده‌ایم، خودمان را گم‌کرده‌ایم و اینجا ما را به خودمان نشان می‌دهد. انشا الله که بتوانیم به‌خوبی خدمت بکنیم چون این حرکت خیلی گسترده و بنیادی است. خدا را شکر که ما را به‌عنوان پایه‌های این حرکت انتخاب کرده‌اند، پس قدر خودمان و جایگاهمان را بدانیم.

از این‌که به حرفهایم توجه کردید متشکر


خدمتگزاران جلسهمرزبان کشیک مسافر احسان

گردآوری: وبلاگ نویسان نمایندگی دانیال اهواز 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مصطفی.لژیون 2 یکشنبه 12 مرداد 1399 17:00
خدا قوت جانانه به آقا شارود..همیشه حاضر و پرتوان
ممنون که هستید..مانا مانید.
سپاس آقا عباس بپاس خدمات بی بدیل تان..زندگی تان پر برکت
مسافر پوریا سه شنبه 7 مرداد 1399 10:01
درود خدمت آقا عباس عزیز امیدوارم در جایگاههای دیگر موفق و سربلند باشید
مسافر مهرداد دوشنبه 6 مرداد 1399 09:37
تشکر از ایجنت محترم آقا شارود.
آرزوی موفقیت و سلامتی برای آقا عباس عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic