کارگاه آموزشی آقایان مسافر با دستور جلسه: سیگار
چهارشنبه 14 خرداد 1399 ساعت 22:35 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
جلسه پانزدهم از دور بیست و ششم جلسات آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی دانیال اهواز، با استادی مسافر احسان، نگهبانی مسافر رامین و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه  (سیگار) در روز  سه شنبه 13 خرداد 1399 ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود

خدا را شاکرم که توانسته ایم یک بار دیگر همه  در کنار یکدیگر باشیم و این جلسه حضوری را بگذرانیم

6/12/1388آخرین جلسه عمومی بود که داشتیم و سه ماه بود که  جلسه حضوری تشکیل نمی‌شد و به صورت لژیون و مجازی همه برگزار می‌شد و تشکر ویژه از میکنم از مسئولین این شعبه که دوباره زحمت کشیدند تا ما بتوانیم اینجا جمع شویم و از نزدیک نسبت به هم خدمت کنیم و در کنار هم باشیم که بتوانیم به هدف خود برسیم و به همدیگر کمک کنیم تا یک نفر بتواند به درمان برسد.

این از اولویت‌های ماست که بدانیم به واسطه کنگره، به واسطه جلسات کنگره، به واسطه ظرفیت پتانسیل و علم کنگره ۶۰ و همه خدمتگزاران و مسئولینی که در این کنگره هستند و بخصوص  خواست خود فرد  قطعا این اتفاق رقم می‌خورد و درمان حقیقی برای هر فردی که طالب و خواستار رسیدن به رهایی باشد انشاالله اتفاق می‌افتد.

 دستور جلسه امروز در خصوص سیگار است و مهم برای ما مشارکت در مورد دستور جلسه هفتگی است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و تمام این دستور جلسات برنامه ریزی شده اند در قالب هفتگی که به صورت تخصصی برنامه ریزی شده یک سال روند درمان یک نفر را که با مشارکت و برنامه‌ریزی که بتواند کمک کنند تا یک فرد به درمان برسد.

الان سه سال است که لژیون سیگار برگزار می‌شود افرادی که وارد کنگره می‌شود می‌گویند ما آمده‌ایم تا مواد خود را کنار بگذاریم و می‌گوییم سیگار چه ارتباطی با مواد دارد ؟ وقتی در کنگره جلسات هفتگی تاکید می‌شود بر یک موضوع خاص ، در طول سفر یک فرد، می دانید یک مسافر بعد از دوماه می‌تواند بیاید و سفر درمان سیگار خود نیز شروع کند و پیامی در کنگره زده شده که درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود.

کنگره اعتقاد دارد دروازه  ورود به اعتیاد دروازه  سیگار است و دروازه خروج از اعتیاد هم قطعا سیگار است و نگاهی که کنگره به سیگار دارد با نگاهی که کارشناسان و جهانیان دارند متفاوت است.

 روز سی ام مهر روز  جهانی مبارزه با دخانیات است ولی کنگره دخانیات نمی‌شناسد بلکه سیگار را یک اعتیاد کامل می‌داند و نگاهش هم نسبت به سیگار نگاه ان تی ایکس است ، ما در کنگره  افرادی که وارد می‌شوند از آنها سوال می‌شود آنتی ایکس مصرف شما چه بوده است؟

 هر ماده مصرفی بیرونی که فرد  مصرف بکند  و این ماده بیرونی در مدت زمانی می آید و جایگزین در  سیستم بیولوشیمی فرد  و باعث اختلال می‌شود و سیستم فرد را دچار جایگزینی می‌کند که اگر شما آن را ماده مصرفی را قطع علائم خماری آشکار می شود  و به تعریف کنگره ۶۰ علائم اعتیاد کامل در قالب جسم، روان و جهان بینی اتفاق می‌افتد.


این نگاه کنگره است و سیگار هم یک اعتیاد کامل است باز کنگره  نگاهش را برای افرادی که وارد می‌شود هدفمندتر می‌کند و سیگار و یک ضد ارزش در کنگره می‌داند جایگاه یک نفری که سیگار مصرف می کند  با جایگاه کسی که هروئین مصرف می کند را در کنار هم قرار می‌دهد و فردی که درون کنگره سفر می کند و مصرف‌کننده سیگار است اجازه خدمت در کنگره  را ندارد و این ها  از این بابت گفته می شود که چرا دستور جلسه سیگار است و اهمیت آن گفته خواهد شد .

سیگار همانطور که آقای مهندس فرمودند از هر نوع ماده مخدر خطرناک تراست   اگر مواد مخدر را با سیگار مقایسه کنید نسبت به دیگر مواد مخدر از مرگ و میر که بررسی شود خطرناک تر است که مرگ و میری که بر بصورت طبیعی و غیر طبیعی صورت می گیرد هنوز کشندگی که بر اثر سیگار صورت می گیرد که آمار خیلی بالایی دارد و خلاصه با قطع کردن مصرف مواد یک دفعه سیگار  خود را ترک می‌کنند که به سقوط آزاد می رسد این راه ترک کردند نیز برای افراد آسیب های خطرناک می زند.

 در کنگره راهکارهایی برای همه این ها در نظر گرفته شده است ، فردی که به سیگار اعتیاد دارد اگر مقایسه‌ا کنید با فردی که مواد مصرف می کنند هرکدام در شب سیگار و موادشان  تمام  شود نیاز داشته باشند هر دو برای تامین آن اقدام و ا هیچ فرقی بین آنها نیست ، اگر به روابط اجتماعی توجه کنید افرادی که مصرف کننده سیگار هستند  دوست دارند با افرادی که سیگار مصرف می کنند مرتبط باشند.

سیگار در تغذیه  و  میزان پنهان‌کاری و علائم بیرونی که نگاه  می کنید تاثیر در حالت تعادل نیز متفاوت است و سیگار و ترک آن نسبت  به مواد مخدر جایگاه بالاتری دارد اما تعریف آن تعریف درستی نبوده یک اعتیاد کامل که می‌گوییم یعنی جسم را دچار بی تعادلی کرده ، خیلی ساده دچار خشم و عصبانیت و پرخاشگری می شود تفکر افراد نیز بر اساس سیگار تعیین می‌شود، سیگار تعیین  می کند باید چی بخورند ؟ که بیدار شود که بخوابد؟  چگونه رفتار کنم با کی بگردم؟  و سیگار همه این موارد  را تعیین می‌کند.

 ما خدا را شکر می‌کنیم افرادی که سیگار می‌کشند و در کنگره وارد می‌شوند در نظم خاص قرار می‌گیرد و کنگره تعریفش نسبت به اعتیاد متفاوت است   اعتیاد یک بیماری و عادت رفتاری  نیست  استفاده از سیگار یک نیاز نه عادت ، سیگار وابستگی نیست که ترکش کنیم سیگاریک  بیماری شده است نیکوتینی که در سیگار باعث جایگزین شدن و یک غده ای در بدن که خودش تولید نیکوتین می‌کند و نیکوتین بیرونی جایگزین نیکوتین درونی  می‌شود و باعث می‌شود تولید بدن ما از داخل کاملاً قطع کرده و جایگزین باید درمان شود و کنگره راهکار در به همان روش درمان ما به روش dst به واسطه سه مولفه داروی مناسب و روش مناسب  و زمان مناسب پروتکل‌های درمانی برای سیگار است.

 همانطور که برای مواد مخدر می باشد و داروی بیرونی برای این نیز استفاده می‌شود در روش درمانی سیگار از نیکوتین خوراکی استفاده می‌شود و یک روش مناسب داریم روش کاهش تدریجی و ما باید پله پله نیکوتین های بیرونی را به خوراکی یعنی سیگار به صورت خوراکی مصرف و به صورت پلکانی کم کند و با این روش مهندس دژاکام پایه گذاری کردند و درمان اتفاق می‌افتد و پایه و اساس درمان سیگار باید افرادی که وارد کنگره  می‌شود آیا نگاه ایشان و جهان‌بینی آنها نسبت به سیگار درست است؟

  ریشه در درمان سیگار باید جهان‌بینی باشد یعنی اگر نگاه و نگرش خود را با استفاده از درمان کنگره تغییر بدهیم آن موقع متوجه می‌شویم که کنگره اسمش است جمعیت احیای انسانی، هر نوع ماده که به صورت مصرف بیرونی استفاده کنیم که سیستم ما را از تعادل  خارج کند ، افکار و اندیشه  ما را دچار اختلال کند، نگاه و نگرش ما افیونی شود در رفتار ما رفتار نامتعادلی  باشد  با آن مشکل دارد و اگر تمام شرایط را برای ما در کنگره هستیم باید درمان اعتیاد کامل انجام شود.

حتی تعادل وزنی باید صورت گیرد، خواب  باید متعادل باشد ، ورزش باید بتواند در بالاترین سطح خود قرار بگیرد و زندگی فرد احیا می‌شود و این طور رفتار فرد به تعادل زندگی برسد و جایگاه خود را در خانواده و جامعه پیدا کند و همه مسیرهای گذشته که رفته را برگرداند و همه را به واسطه  وجود  کنگره و علم در کنگره داریم .

امیدوارم افرادی که بصورت جدی به درمان سیگار خود فکر نکرده اند در هر قالب زمانی و هر میزان حضوری که دارند جدی تر نگاه کنند نسبت به سیگاری که یک ماده کشنده است و همین برای ما کافی است و ما آمده ایم اینجا تا از زندگی لذت ببریم و باشیم تا زندگی کنیم نه زندگی را تمام کنیم چون راه های تمام کردن آن خیلی راحت است و امیدوارم از ظرفیت پتانسیل آن استفاده کنید و عوامل و شرایط  خود را برای نبودن بهانه نکنیم و برعکس الان که فرصت در کنار هم بودن است از ظرفیت و شرایط نهایت استفاده را ببریم و خدا را شکر کنیم که این فرصت را به ما داده است که بتوانیم شرایط عمومی داشته باشیم  و لژیون داشته باشیم تا بتوانیم دیداری و حضوری از کنار با هم بودن انرژی لازم بگیریم.

ممنون که به سخنان من گوش کردید.


خدمتگزاران جلسه


مرزبان کشیک مسافر حسین


تایپ و عکس: مسافر ایرج لژیون اول

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد فتحی لژیون ۵ پنجشنبه 22 خرداد 1399 22:06
درود و خدا قوت به استاد جلسه که سخنانشان همواره پرمحتوا و ادیبانست.در پناه یزدان پایدار و پاینده
مصطفی.لژیون 2 سه شنبه 20 خرداد 1399 21:52
خدا قوت به آقا احسان ، آقا رامین و حسن آقا
انشاءالله همونطور که فرمودین زندگی همواره برایمان لذت
بخش باشد.
مسافرپوریا دانیال اهواز شنبه 17 خرداد 1399 14:00
خداقوت به آقا احسان
مسافر آرش.شعبه دانیال اهواز جمعه 16 خرداد 1399 14:56
خسته نباشید و خدا قوت به گروه وبلاگ و خدا قوت به کمک راهنمایی محترم اقا احسان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic