گزارش لژیونهای مجازی: خلاصه عملکرد لژیون دوم
جمعه 2 خرداد 1399 ساعت 13:44 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )

جلسه مجازی لژیون دوم مسافران کنگره ۶۰ نمایندگی دانیال اهواز در روز شنبه 1399/02/29  با استادی کمک راهنمای مسافر شارود و مشارکت مسافران رأس ساعت 18:00  آغاز به کار نمود. در ادامه خلاصه‌ای از عملکرد لژیون دوم در باب "دانایی دانایی موثر سواد" پیش روی شماست.


خلاصه عملکرد جلسه روز دوشنبه بیست ونهم اردیبهشت نود ونه

با دستور جلسه ی "دانایی ، دانایی موثر و سواد"

لژیون دوم، نمایندگی دانیال اهواز

به راهنمایی کمک راهنما مسافر شارود

ابتدا آقا شارود فرمودند ؛

استاد امین در این سی دی به اتفاقی که افتاده یعنی  "شیوع ویروس کرونا"ً اشاره می فرمایند و می گویند که از قدیم الایام از این دست اتفاقات که به دلیل نا فرمانی انسان و عدول وی از قوانین طبیعت صورت گرفته اند ، زیاد داشته ایم.مانند کشتی حضرت نوح ، قوم بنی اسرائیل و ...چون نگاه انسان به طبیعت ، خالق و قوانین آن منفعت گرایانه و سودجویانه بوده است ، این خسارات به بار آمده اند. واین حکایت کرونا ویروس هم در واقع یک" به جای خود" و هشدار برای انسان بوده است.

در ادامه می فرمایند که وزن کل ویروس های روی کره ی زمین به پنج گرم نمی رسد ، که این همه هیاهو بوجود آورده است.

آقا شارود در ادامه صحبت هایشان به موضوع سی دی نوشتن رهجو ها اشاره می کنند و می فرمایند: وقتی رهجویی بهانه جویی می کند و سی دی نمی نویسد ، در حقیقت به تدریج از مسیر  درمان خارج می شود؛

هر که نیاموخت ز آموزگار                         سخت بیاموزد ش روزگار

یعنی اگر از آموزگار نیاموختی و توجه لازم را نداشته باشی ، روز گار با صرف هزینه های بسیار زیاد و وارد کردن خسارات بسیار و فنا شدن عمر  و زندگانی ممکن است بیاموزد.

در پایان به بحث دانایی می پردازند؛ دانایی ، یعنی تشخیص ماهیت موضوعات. و اینکه اطلاعات و دانسته ها  باید به عمل وبکار بیایند تا به دانایی موثر تبدیل شوند.

به عمل کار برآید                              به سخن دانی نیست

آقا شارود سپس به خاطر رهایی آقا داریوش ،استادی جلسه را به ایشان وا گذار نمودند.

آقا داریوش ، ضمن تشکر از راهنمای محترم و سایر اعضای لژیون ، شمه ای از فرمایشات استاد امین را یاد آوری کردند؛ این دور هم بودن ها  و کنار هم بودن ها دنیایی ارزش دارند که این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر دلتنگشان شده ایم و بیشتر قدرشان را می دانیم.این فرصت ها نعمت های بزرگی بوده و هستند که انشاءالله بزودی میسر شوند.اگر ما بتوانیم درس لازم را از این وضعیت بگیرم، در آینده شاهد روزهای بهتری خواهیم بود و رفتار بهتری با محیط زیست خواهیم داشت.

ایشان در ادامه ، جلسه را به مشارکت در مورد کارگاه مجازی و سپس سی دی دانایی، دانایی موثر و سواد از استاد امین گذاشتند.

آقا هوشنگ؛

آقای فلاح در کارگاه آموزشی با دستور جلسه ی " در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه نقشی داشته ام؟" فرمودند : بعضی از دوستان  می گویند: من بعد از رهایی یک درصد از درآمدم را اختصاص می دهم به کنگره...!یعنی واقعا برگشتن به زندگی ، حال خوب و شرایط ایده آل یک در صد می ارزد؟

آقا محمود؛

آقای فلاح فرمودند: من از روزی که به کنگره آمدم ، سعی کردم در مسیر باشم و با این روند ، به حال خوب رسیده ام.

آقا مهدی؛

استاد کارگاه مجازی ، آقا بهروز فرمودند که علم کنگره جنس متفاوتی دارد. واین علم دارای دو قسمت است،یک قسمت صور آشکار ، مانند؛ متد دی اس تی و قسمت دیگر ، صور پنهان مانند؛تغییر جهان بینی

آقا ایمان؛

استاد فرمودند : وقتی با خودم بررسی کردم که در مقابل خدمات کنگره ۶۰ من چه کرده ام؟ به این پاسخ رسیدم که در مقابل این همه دستاورد مثبت ، هیچ.

آقا پیمان؛

نعمت هایی وجود دارد که ما از آنها غافل می شویم. مانند؛ سلامتی ، حال خوب ، آرامش و...ولی به مرور زمان و با رشد آگاهی و دانایی نسبت به عالم هستی و محیط زیست می توانیم با قدر شناسی بیشتری در این کره ی خاکی زندگی کنیم.

آقا علی محمد؛

انسان باید برای رهایی از ترس ، جهالت و رسیدن به دانایی ، از منیت ، غرور و تکبر عبور کند تا به پنجره ی دانایی دسترسی پیدا کند.علامت دانایی ظاهر و پوشش مناسب نیست بلکه اندیشه و تفکر است و مسیر رسیدن به دانایی موثر از دانایی می گذرد.

آقا اصغر؛

اگر ما باصبر و حوصله بتوانیم بر سختی ها غلبه کنیم به نتایج درخشانی می رسیم . وقتی با آموزشهای کنگره به ماهیت قضایا پی ببریم می توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

آقا روح ا...؛

وقتی انسان به دیگران مهر بورزد ،محبت بکند ، و خیر خواهی پیشه کند ، اتفاقات خوبی در اطرافش رخ می دهد و این میسر نیست مگر با رشد دانایی و دانایی موثر.

آقا کیوان محمدی؛

وقتی یک باغبان یا معلم با یک نگاه به درختان باغ و یا دانش آموزان پی به وضعیت و حال و روز آنها می برند ، یعنی به دانایی و دانایی موثر و اطلاعات لازم در مورد پرورش و مراقبت از آنها رسیده اند . در این صورت نتایج خوب خواهند بود.

آقا حمید؛

ایشان اشاره می کنند که جلسه ی اول حضورشان در لژیون هست و می فرمایند: من به گفته ی استاد کارگاه مجازی ، آقای فلاح احساس می کنم به خانه ی خودم آمده ام، خوشحال هستم وسعی می کنم از  این حس و حال و هوا مراقبت کنم.

آقا رامین؛

ایشان به بخش همکاری نکردن کشورهای جهان با توافق نامه های زیست محیطی اشاره می کنند و می فرمایند: این روند خسارت های زیادی به دنبال داشته است که یکی از آنها بهم ریختن شرایط زیست محیطی در کره ی زمین است.

آقا مجید هیبتی ؛

استاد امین در مورد کره ی زمین گفتند که نباید نگاه مالکانه به آن داشته باشیم، کره زمین اختصاص به ما ندارد، صاحب دارد و برای مراقبت از آن همه ی کشورهای دنیا باید با اختصاص بودجه ی لازم همکاری و مساعدت بنمایند.

آقا مجید رحمتی؛

ایشان در مورد مثلث دانایی و چگونگی رشد آن صحبت کردند و فرمودند: اضلاع این مثلث باید متوازن رشد کنند تا به دانایی موثر برسیم و این اضلاع عبارتند از ؛ تفکر ، تجربه و آموزش.

آقا کیوان سردابی؛

انسان باید  با تفکرات صحیح و درست و با صبر  و حوصله ی لازم با مسائل برخورد کند. و با پندار ، گفتار و کردار سالم با محیط پیرامون ارتباط بر قرار کند تا در شرایط مناسبی زندگی کند.

مصطفی؛

استاد می فرمایند: ما وقتی دریابیم که کدام رفتارها و کارها درست و کدام نادرست اند.این در حیطه ی دانایی است و هنگامی که در عمل و رفتارمان این دانسته ها را اجرا کنیم ، به حیطه ی دانایی موثر وارد شده ایم.

در ادامه قانون یازدهم اجرا شد و در خاتمه جلسه با دعای کنگره ۶۰ پایان پذیرفت.


تهیه و تایپ: مسافر مصطفی لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار مرتبط،

برچسب‌ها: درمان اعتیاد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بابک لژیون دوم دانیال اهواز سه شنبه 6 خرداد 1399 03:35
درود مصطفی خداقوت به همکاری با گروه وبلا گ ادامه بده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات