گزارش لژیونهای مجازی: خلاصه عملکرد لژیون دوم
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 02:02 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )

جلسه مجازی لژیون دوم مسافران کنگره ۶۰ نمایندگی دانیال اهواز در روز شنبه 1399/02/27 در فضای مجازی و با مشارکت مسافران رأس ساعت 18:00 با استادی کمک راهنمای مسافر شارود آغاز به کار نمود. در ادامه خلاصه‌ای از عملکرد لژیون دوم در باب "دستور جلسهٔ وادی نهم بخش سوم" پیش روی شماست.
بنام قدرت مطلق الله ، جلسه ی روز شنبه بیست و هفتم اردیبهشت نود ونه،با دستور جلسه ی "وادی نهم ، بخش سوم" شروع بکار نمود.

در ابتدا آقا شارود راهنمای محترم لژیون دوم در مورد صورت جلسه نکاتی به شرح زیر بیان نمودند؛

وادی نهم در مورد نقطه ی تحمل صحبت می کند.یعنی ما برای رسیدن به نقطه ی تحمل مطلوب در هر موضوعی باید ظرفیت متناسب با آن موضوع  را نیز در خودمان ایجاد کنیم.

برای رسیدن به ایمان ، باید از کفر گذر کنیم ، برای رسیدن به آگاهی باید از جهالت عبور کنیم و برای رسیدن به روشنایی باید از تاریکی ها عبور کرد.بحث نقطه ی تحمل در کنگره ۶۰ در مورد جسم گاهی با درد همراه است، ولی به تدریج با کسب آموزشهای لازم و رسیدن به نقطه ی  تحمل مربوطه این درد قابل تحمل می شود و کم کم رو به بهبودی کامل می رود.

نکته جالب در این مقوله اینست که أین آموزشها و  مهارتها در همه ی ابعاد زندگی انسان کاربرد دارند و قابل تعمیم اند.مثلا در مورد ترس، یاد می گیریم چگونه با آن روبرو شویم و آموزشهای اکتسابی در این مورد و موارد مشابه  باعث می شوند که به سمت قوی شدن برویم.

در وادی یازدهم می خوانیم که برای رسیدن به" رودهای خروشان و چشمه های جوشان" که نمونه ها و تمثیل هایی از "حال خوب " اند.باید اختلاف پتانسیل و منبع لازم را بدست آوریم.آقای مهندس می فرمایند: وقتی می خواهی به وزارت برسی، باید نقطه ی تحمل ات را متناسب با آن بالا ببری...

در ادامه آقا شارود ، جایگاه استادی را به آقا رامین واگذار نمودند، تا خدمت نمایند.

سلام دوستان رامین هستم مسافر؛

با تشکر از آقا شارود که این فرصت خدمتگزاری را به بنده دادند...آقای مهندس در این سی دی از نیرو های منفی با عنوان" نیروهای مکمل" یاد می کنند و می فرمایند: چون این نیرو ها  در مسیر تکامل،  مدد رسانی می کنند و باعث رشد و تقویت انسان می گردند، از آنها با عنوان نیروهای مکمل  یاد می کنیم.

در ادامه ایشان مثال چرخه ی حیات را می زنند و می فرمایند : اینکه حیوانات درنده ، دیگر حیوانات را شکار می کنند، دلیل بر موضوع تکامل هست که اگر امکان شکار نبود ، حیوانات گیاه خوار آنقدر می خوردند و می خوابیدند که این دفعه این رشد بی رویه و نا متناسب باعث تعفن و نابودی محیط زیست می شد.

پس نتیجه می گیریم که هر حرکتی و هر جریانی در طبیعت فلسفه ی خاص خود را دارد و همه در جهت تکامل چرخه ی حیات اند.استاد جلسه در ادامه به موضوع درمان در کنگره شصت می پردازند و می فرمایند: گذر از تاریکی ها در زندگی هم سخت است و هم سهل...سخت است چون دل کندن از وابستگی ها و زمان بر بودن این موضوع ، یعنی درمان، نه ترک،حوصله می طلبد و صبر لازم است، به این دلیل که حرکت و در مسیر قرار گرفتن، خود پاداش های وصف ناشدنی به دنبال دارد و لذت هایی به رهجو می دهد که وی را تشویق و ترغیب به ادامه ی مسیر می کند.

آقا رامین در ادامه با کسب اجازه از راهنمای محترم لژیون، آقا شارود، جلسه را به مشارکت گذاشتند.

مشارکت کنندگان با کسب اجازه از استاد جلسه، یکایک با معرفی خود با عنوان مسافر ،  به دستور جلسه پرداختند، که به  شمه ای از بیانات ایشان در ادامه می پردازیم.

آقای مهدی؛

برو قوی شو ، اگر عزم زندگی داری.من مسافر باید حس هایم را تقویت کنم.البته در کنار آموزش گرفتن و ایجاد ظرفیت لازم. چرا که اگر ظرفیت خودم را متناسب با رشد و قوی شدن حس بالا نبرم، اصطلاحا "انفجار" صورت می گیرد وسیتم جسمی و روحی بهم می ریزد.

آقای محمود؛

من به قسمت جوانمردی و فتوت که آقای مهندس در این سی دی اشاره نمودند، می پردازم.فتوت و جوانمردی نباید کمرنگ شوند و نادیده گرفته شوند، چرا که اینها گوهرهای فرهنگ و اجتماع هستند.پوریای ولی ، جهان پهلوان تختی و..نمونه هایی از الگوهای فتوت سرزمینمان هستند که نباید مرام و منش شان در جامعه رنگ ببازد.

آقای محمد باقر؛

در مورد حیواناتی که چابکی خودشان را از دست می دهند و در نتیجه طعمه می شوند..این موضوع در مورد انسان هم صدق می کند.انسانی که نتواند مسئولیت خودش را در قبال خانواده و جامعه اجرا نماید و به امورات روز مره سر و سامان بدهد ، طعمه ی روز مرگی می شود.

آقای ایمان؛

متاسفانه بشر امروزی به دلیل سر گرمی های کاذب ، از فرهنگ اصیل انسانی ، که فتوت و جوانمردی جز لاینفک آن است ، غافل شده و این خود باعث فاصله گرفتن از ارزش ها شده است. انسان مهره ی اصلی چرخه ی حیات است ، پس مسئولیتش هم بیشتر است و باید حواسش متمرکز اعمال اش شود تا آسیب وارد نکند.

آقای کیوان؛

در مورد انسان ، اصل فتوت و جوانمردی را نباید فراموش کرد ، چرا که مشخصه ی بارز انسانیت است. در دنیای امروزی متاسفانه هر کسی به شیوه ای غیر انسانی می خواهد دیگری را نابود کند واین دور از انسانیت است. در اینجا یعنی کنگره 60، من یاد می گیرم که چگونه با محیط زیست ،  بطور کلی، رفتار کنم.

آقای پیمان؛

وقتی جامعه انسانی از شاخص های ارزشمند فرهنگی فاصله می گیرد فاجعه  ی دوری از ارزش ها رخ می دهد. و فتوت و جوانمردی از پایه های جامعه ی پو یا و اصیل اند ، که باید در نهاد تک تک افراد نهادینه شوند. من نوعی با دریافت آموزش های لازم در کنگره و   با رعایت این مولفه ها نقش خود را در انتقال و نهادینه کردن آنها ایفا کرد ه ام.

آقای مجید رحمتی؛ فتوت و جوانمردی باعث رشد همه جانبه ی شخصیت انسان می شود پوریای ولی وقتی مادر رقیبش را با چشمهای گریان دید، نتوانست بی تفاوت از کنار او بگذرد، و روز مسابقه از اعتبار و آبروی خود گذشت تا دل مادری نشکند.اینها ارزش های اصیل زند گی انسانی هستند.

آقای علی محمد؛

وادی نهم ، بخش سوم، به من میگه که حواست به خودت باشه.هیچ چیز اتفاقی به دست نمیاد. باید تلاش کنی و با تفکر درست حرکت کنی.وقتی از ارزش ها پیروی کنی و آموزشها رو دنبال کنی، حتما به نتیجه دلخواه می رسی.

آقای مجید؛

وقتی من با توجه و دقت نظر لازم آموزشها را پی گیری کنم و همواره خود را در معرض آموزشها قرار دهم ، قطعا اثر پذیری بیشتری خواهم داشت و این گونه می توانم نقطه ی تحمل  ودر حقیقت نقاط تحمل ام در زندگی شخصی و اجتماعی بالا ببرم.در تاریخ معاصر عیاران را داشتیم که به فرماندهی یعقوب لیث صفاری  سعی کردند دنباله رو فرهنگ فتوت و جوانمردی باشند.مانایی و نامیرایی یک فرهنگ بستگی به تلاش تک تک افراد جامعه داردو این تلاش در کنگره شصت به وضوح دیده می شود.

آقای داریوش؛

عامل حرکت و چابکی گوزن ها و گورخرهاو...ترس از شیرهاست که باعث می شود هوشیار و چابک بمانند.منظور اینست که حرکت باعث پویایی و سرزنده بودن می شود.

در پایان آقا رامین با کسب اجازه از راهنمای محترم لژیون، آقا شارود، دعای پر خیر و برکت کنگره ۶۰ را خواندند و برای همگان آرزوی سلامتی و سعادت کردند.

تهیه و تایپ: مسافر مصطفی لژیون دوم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار مرتبط،


لینک های مرتبط: کنگره60 دانیال اهواز،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic