دستور جلسه: نظم، انضباط و احترام+ تولد
جمعه 11 بهمن 1398 ساعت 20:33 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق الله

جلسه ششم از دور چهاردهم از کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی دانیال اهواز، با استادی کمک راهنمای محترم مسافر آقای محمد، نگهبانی مسافر آقای اکبر و دبیری مسافر منصور با دستور جلسه (نظم، انضباط و احترام) در روز پنج شنبه مورخ 10/11/1398 رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

در خلال برگزاری جلسه  شاهد برگزاری جشن تولد اولین سال رهایی مسافر آقای پوریا رهجوی کمک راهنمای محترم آقای محمد بودیم که شما را دعوت به دیدن گوشه هایی از این جشن می کنیم.سلام دوستان محمد هستم یک مسافر.

جلسه امروز ما دو بخش دارد. بخش اول درباره دستور جلسه این هفته نظم و انضباط  واحترام است و بخش دوم جشن تولد یک سال رهایی مسافر آقای پوریای عزیز است. اگر در کتاب ۶۰ درجه دقت کنیم، پایه و بنیان ایجاد روش DST بر اساس نظم گذاشته شده است. نظمی که آقای مهندس به مصرف خودشان دادند و به دنبال همین نظم و قدم‌های بعدی و عزمی که مهندس داشتند و آموزش‌ اساتیدشان، روش درمان و کنگره بوجود آمد و تا امروز ادامه پیدا کرده است. آقای مهندس درمانی را روی خود انجام دادند که کاملا حساب شده بود ولی خیلی از موارد هستند که مهندس به صورت شانسی و بدون نظم به  آن ها پی برده و آن ها را انجام داده که همین موارد نیز نظم خاص خود را دارند و در آنها حکمتی بوده است و این اساس کار کنگره60 می باشد.

خداوند در قرآن می فرماید: خورشید و ماه نظم خاصی دارند و نمایان و پنهان شدن آنها بر اساس نظمی است که ما به آنها دادیم. ساختاری که منظم کار کند، هرگز از بین نمی رود. گردش زمین، خورشید، ستارگان و غیره همه نظم خاصی دارد و آموزش‌های کنگره نیز بر اساس نظمی است که در کتاب شریف و کاءنات وجود دارد. در آموزش های  کنگره اولین چیزی که راهنما از رهجو می خواهد نظم و دقت در مصرف مقدار دارویی است که برای او تعیین می‌شود، نیازی نیست در این راه کمکی کند یا حتی کوچکترین خدمتی را انجام دهد، فقط خودش را منظم کرده و باید این را بداند ما در کنگره هیچ حقوق و مزایایی برای خدمت خود دریافت نمی کنیم. در کنگره اصلاً مانعی قهری و انتظامی برای خروج و ورود افراد وجود ندارد و نظمی که در اینجا است بر هر فرد غالب می‌شود و نشان می‌دهد همه افرادی که در این مکان زندگی می کنند، همه به صورت زنجیره وار نظم خاص خود را دارند.

در تمام شعب کنگره جلسات به موقع سر ساعت ۵ شروع می شود. احترام در این مکان بسیار مهم است، احترام به همه سمت ها شامل مهماندار، راهنما، مرزبان و غیره الزامی می‌باشد. رعایت نظم و انضباط، رعایت حرمت ها در سفر شخص مهم می باشد تا بتواند به خوبی سفر خود را به اتمام برساند و در سایه رعایت این اصول می تواند به بهترین نتیجه برسد.

بخش دوم سخنان من مربوط به تولد یک سال رهایی مسافر پوریاست. پوریا با ورود به لژیون  بنده با توجه به تخریب خیلی زیادی که داشتند افکاری متشنج، ترس و خیلی مواردی که همه ما داشتیم را با خود به همراه داشت. در مقطعی از سفر به مشکل برخورد ولی حاضر نشد ذره‌ای از سفر کوتاه بیاید و نقش همسفرش در ادامه این سفر خیلی پررنگ بوده و هست. بسیار سعی کرد که همیشه خدمتگزار باشد و امسال عضو لژِون سردار شد و اکنون مسئولیت وبلاگ اهواز را نیز بر عهده دارد و برای آزمون کمک راهنمایی نیز شرکت کرده و به شایستگی مورد قبول قرار گرفته شدند و همچنان مشتاق به ادامه راه است. بسیار انسانیست منظم و همیشه در امور مختلف مانند ورزش فعالیت فراوان دارد و در پایان امیدوارم خداوند برای همه ما راه را باز بگذارد تا بتوانیم خدمتگذاری خوب و شایسته باشیم.

اعلام سفر مسافر: سلام دوستان پوریا هستم مسافر. با تخریب 15ساله آنتی ایکس شیشه و حشیش وارد کنگره شدم. 13ماه و 20روز به روش DST با استفاده از داروی OT به راهنمایی آقا محمد عزیز سفر کردم و اکنون 1سال و 1ماه است که از بند اعتیاد به مواد مخدر آزاد و رها هستم، در ضمن سفر نیکوتین را که با تخریب 20ساله سیگار همراه بوده آغاز کردم که پس از 12ماه و 20 روز با روش DST و با داروی نیکوتین خوراکی به راهنمایی آقا شارود به رهایی رسیدم و اکنون 3ماه است که از بند نیکوتین نیز رها شده ام.آرزوی مسافر: بزرگترین آرزویی که دارم این است که یک شعبه بزرگ تاسیس کنیم تا در اهواز بتوانیم پذیرای هزاران نفر از کسانی که نیازمند درمان کنگره60 هستند باشیم و می دانم که با همت اعضا به این امر بزرگ ومهم دست خواهیم یافت.صحبتهای مسافر: سلام دوستان پوریا هستم مسافر.

من نیز مانند خیلی از دوستان با دو آنتی ایکس حشیش و شیشه وارد این مجموعه شدم و فکر می‌کردم که هیچ وقت درمان نمی شوم. بیماری خاص و کمیابی  داشتم که با ورود به پروسه درمان آن بیماری نیز تا حدود زیادی درمان شد و الان در صحت و سلامت کامل هستم. سفر برای همه ما بالا و پایین دارد اما مهم این است که در مسیر بمانیم و به صحبت‌های راهنمای خود گوش دهیم. مهم است که به زحمت هایی که برای ما کشیده می شود توجه کنیم و بدانیم پایان شب سیه سپید است و اگر کمی صبر داشته باشیم حالمان بهتر می‌شود. ما با در کنار هم بودن به حال خوش می رسیم و اگر همه تلاش نکنیم هیچ وقت درمان برای ما مسیر نمی‌شود. می‌خواستم با ورود به این مکان حال خود را خوب کنم که خدا را شکر در این راه حال همسرم نیز خوب شد و توانستیم دراین مکان مسائل حل نشدنی خودمان را حل کنیم. به لطف کنگره برای مشکلات خود را حل پیدا می کنیم و این را مدیون زحمات تمام مجوعه کنگره 60 می دانم.

من به کنگره آمدم تا باعث افتخار همسفرم شوم و اکنون این را با افتخار تمام می گویم که همسفرم باعث افتخار من است و در کنارم قدم برمی‌دارد و رشد را در او می‌بینم و او نیز در من این را احساس می‌کند. دیگر با اطرافیانم غریبه نیستم و احساس تنهایی نمی کنم و بدترین نوع بیماری که به گفته جناب مهندس، همان اعتیاد است را خدا را شکر درمان کردم و در این راه مدیون راهنمای خود هستم که مانند چراغی بود تا از تاریکی خارج شدم. بعد از خداوند، آموزش ها و مهندس هرچه که دارم از برکت وجود آقای محمد است. ایشان یکی از صبورترین افرادی است که در طول عمر خود دیده ام.

سخنان کمک راهنمای همسفر خانم فریبا:

سلام دوستان فریبا هستم همسفر. انسان ها برای رسیدن به مقصد خودشان باید انگیزه داشته باشد چون انگیزه باعث می‌شود کارها بهتر انجام شوند. زمانی که خانم فرزانه وارد کنگره شدن خیلی افسرده بودند، اصلاً آموزش‌های کنگره را قبول نداشتند و باعث شد مدتی از کنگره فاصله گرفته و بعد از دو و سه ماه مجددا وارد کنگره شدند و گفتند می‌خواهد به حرف‌های من گوش دهند آموزش بگیرد، کاری به مسافر خود نداشته باشد و در واقع به دنبال آموزش های خودشان بودند و بعد از این تصمیم به آرامش زیادی در این راه رسیدند و اکنون پس از قبولی در آزمون کمک راهنمایی در جایگاه کمک راهنما، مرزبان ورزش و لژیون سردار مشغول خدمت هستند. یک سال رهایی و جایگاه کمک راهنمایی را به ایشان تبریک می‌گویم و امیدوارم خانم فرزانه در این جایگاه رهجویان زیادی رابه خوبی آموزش دهند.

سخنان همسفر خانم فرزانه:

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر پوریا. ابتدا این  تولد را به جناب مهندس و همسفران ایشان و همچنین آقای محمد راهنمای مسافرم و به تمام کسانی که در این راه ثابت قدم هستند تبریک می گویم. پس از ورود مسافرم به کنگره تغییرات بسیار زیادی را در ایشان دیدم. ایشان قبل از ورود به کنگره خیلی فرمان ناپذیر، ناامید و گوشه گیر بودند. وقتی وارد کنگره شدیم تمام راهها را رفته بودم و زخم‌های زیادی داشتم و امروز احساس میکنم در برابر مسافرم تخریب من بیشتر از او بود. خدا را شکر می‌کنم که پایبند به آموزش ها و قوانین کنگره شد.

 هر چیزی که در راهنمای خود دید در وجود خودش  پرورش داد. به تمام معنا ایشان را الگوی خودش قرار داد و اکنون همه جا برای خدمت آماده است. از خانم فریبا بسیار تشکر می کنم که با صبوری زیاد باعث بهبودی حال من شد و بنده را پذیرفتند و به من توجه  کردند. اگر من همسفر خود به حال خوش نرسم نمی توانم به مسافر خودم کمک کنم و مسافر خود را به آرامش برسانم، زیرا  با آرامش است که می توانیم به مسافر خود کمک کرد. خیلی ممنون که همه هستید و با کمک هم می توانیم خود را برای درمان کسانی که هنوز پشت این درها هستند آماده کنیم.

در ادامه شاهد گوشه هایی از این مراسم شاد هستید

خدمتگزاران جلسهمرزبان محترم کشیک مسافر احسان


تهیه: گروه وبلاگ نمایندگی دانیال اهواز

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولد ها،

برچسب‌ها: درمان اعتیاد،

لینک های مرتبط: کنگره 60دانیال اهواز،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر ایرج لژیون یکم سه شنبه 15 بهمن 1398 17:32
درود و خدا قوت به محمد با سخنان زیباشون تبریک به آقا پوریا امیدوارم در مسیرتان همیشه موفق باشید، برای تمام زحمتاتون منون
ایمان خلیلی دوشنبه 14 بهمن 1398 15:52
سلام اقا پوریا تولد یک سالگی مبارک مایه افتخار هستی برای شعبه دانیال
مسافر علی لژیون ۶ دوشنبه 14 بهمن 1398 12:15
تبریک فراوان به آقا پوریا و راهنمای محترم آقا محمد عزیز
دوشنبه 14 بهمن 1398 12:05
تبریک به آقا پوریا همسفر محترمشان وراهنمای محترم آقا آقامحمد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات