دستور جلسه :وادی پنجم و تاثیر آن روی من.
جمعه 4 بهمن 1398 ساعت 20:26 | نوشته ‌شده به دست مسافر امین لژیون 7 | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

یازدهمین جلسه از دور بیست و ششم از کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی دانیال اهواز، با استادی ایجنت محترم شعبه مسافر آقای شارود، نگهبانی مسافر آقای اکبر و دبیری مسافر منصور با دستور جلسه (وادی پنجم و تأثیر آن روی من) در روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

قطاری که همچنان به مسیر خود ادامه می دهد، اگر در مسیرش در ایستگا هی دو بچه به قطار سنگ پرتاب کنند این باعث نمی شود که قطار از حرکت خود بایستد، بلکه آن افرادی که به قطار نیز سنگ پرتاب کرده‌ اند می‌ توانند در این قطار سوار شده و با دیگران همسفر شوند.


سلام دوستان شارود هستم مسافر


وادی پنجم بیان می کند در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست؛ بلکه توأم  با رفتن و رسیدن، آن را کامل می‌ کند.

ما ۴ وادی را پشت سر می گذاریم با عنوان وادی تفکر و در حقیقت وادی اول تا چهارم وادی های تفکر هستند و به صورت مستقیم در مورد این موضوع صحبت می‌کنند. برای هر کاری ابتدا باید تفکر داشته باشیم و اگر در آن موضوعات فکر نکنیم هیچ گاه هیچ مشکلی درست نخواهد شد.

 وادی دوم یک خط بر روی ناامیدی می کشد، در این وادی شخص می گوید من موادم زیاد است یا راهم دور است، یا چنین مواردی  را بهانه میکند. البته در وادی دوم این این را توضیح می‌دهد که همه ما نیروهایی داریم که می‌توانیم کارهای خود را به خوبی انجام دهیم.

 وادی سوم می‌گوید مسئولیت کارهای ما بر عهده خودمان است و ما خودمان درمانگر خودمان در مقوله اعتیاد هستیم. یک شخص نمی تواند کسی را به درمان برساند، حتی اگر با کاوشگران هستی هم نشین باشد نمی‌توانند کاری برای کسی که خودش نمی خواهد درمان شود، انجام دهند. اما از طرفی می گویند درمانگر خود انسان است و خودش می تواند خود را درمان کند و با تابعیت  از قوانین و گوش کردن به راهنما درمان می شود.

ما با تفکر بیمار میگوئیم که راه گریز تنها راهی می باشد که مانده است و دیگران نمی توانند به ما کمک کنند، خودمان  نیز نمی توانیم درمان شویم پس باید از خداوند کمک بگیریم. در وادی چهارم هم این موضوع را رد می‌کند و می‌گوید از تو حرکت و از خداوند برکت و اگر حرکت نکنیم و فقط خداوند را صدا کنیم هیچ  فایده‌ای نخواهد داشت. این وادی ها وادی تفکر هستند.


 در اینجا  وادی پنجم به ما می گوید: تا الان که تفکر کردی از این به بعد اگر حرکتی نداشته باشی، رسیدن به هدف هایت ممکن نیست. 

ما یک مثلث درمان داریم :جسم ،جهان بینی و روان. شخص در اینجا جسم را به درمان می رساند، اما اگر جهان‌بینی را درمان نکند نمی تواند به درمان کامل برسد. باید سی‌دی‌ها را بنویسد و گوش دهد. یک شخص وقتی وارد دنیای مواد می شود، یکسری مواد مخدر بیرونی را جایگزین مواد مخدر طبیعی درونی می کند از طرفی تفکر غلط نیز جایگزین تفکر درست  می شود.  یک آدم پرخاش گر و ترسو بار می‌ آید و این ها باید ذره ذره درست شود. 

جهان‌ بینی با آموزش حل می‌ شود. جایی در وادی پنجم صحبت می‌ کند که برای رهایی از بیماری، ترس و غیره باید هفت آیتم را مدنظر قرار دهیم. برای برگشت از ضد ارزشها صبر، قناعت، پس انداز، توکل، رضا، قضاوت و غیبت و تجسس اگر اینها را رعایت نکنم از نا امیدی فاصله نمی گیرم. اگر می‌ خواهم پالایش اتفاق بیفتد، اول باید پندار سالم ،گفتار سالم و کردار سالم داشته باشم. کردار سالم عملی است که حس سالم داشته باشد و مطابق قوانین نیز باشد.

 یک همسفر باید حواسش به سفر خودش باشد و یک مسافر نیز باید سفر خود را دنبال کند. وقتی یک مسافر برای گرفتن دارو به کلینیک می‌ رود نباید به افراد دیگر کار داشته باشد. مثلاً بگوید من هم لژیونی خود را تا مسیری برسانم یا اینکه اگر هزینه داشتن دارو را ندارد به آن کمک کنم. این کار از نظر حسی عملی سالم است اما مطابق قوانین نیست.

پس نباید انجام دهیم و تا زمانی که کردار سالم نباشد تصفیه و پالایش انجام نخواهد شد. وادی پنجم می گوید تجسس و غیبت نباید کرد و باید حواسمان به سفر خودمان باشد و نباید ذره‌ بین بگیریم و ببینیم مثلاً راهنما چه کار می کند، نگهبان در حال چه کاری است؟ نباید در سفر دیگران دخالت کنیم. در سی دی پای شکسته مهندس عنوان می‌ کند از خویش و خدای خویش بخواهید و در ادامه پیام  می گوید  کسی که حسش درست بشو نیست و همچنان حس حیوانی دارد با آن همراه نشوید. چرا؟ چون همراه شدن با این افراد ما را از راه درست دور می‌ کند و فرمان الهی که قرار است شامل شما شود، برای شما اتفاق نمی افتد.


 مادر سی دی های مختلف آموزش دیده ایم که مسائل دیگران به ما ارتباطی ندارد و غیبت در کنگره بی‌معنی است. ما در کنگره حضور داریم تا اخلاقیات اشتباه را درست کنیم.

 در وادی دهم آمده یک نفر کاملاً سپید نیست هر چقدر هم سپید باشد یک نقطه سیاه دارد و اگر رفتارش را درست نکند ممکن است این نقطه بزرگ شود و بعد بر عکس انسان کاملا سیاه نیست و ممکن است یک نقطه سپید هم داشته باشد. 

در نتیجه تجسس، قضاوت، غیبت نباید باشد و ما باید حرمت‌ ها را نگه داریم. وادی پنجم می گوید: تفکر باید همراه با عمل باشد. به گفته مهندس مانند این است که انسان یک کوه طلا زیر خاک داشته باشد ولی بر روی زمین مانند گداها زندگی کند. دانشمندی که از آموخته هایش استفاده نکند مثل حمار می ماند چون حمار بدترین صدا را دارد و اگر از داشته ها یش استفاده نکند بدترین صدا را مانند حمار خواهیم داشت.

باید بدانیم مشکلاتی که در راه پیش می‌ آید نباید ما را از مسیر خود باز دارد، مانند قطاری که همچنان به مسیر خود ادامه می دهد. اگر در مسیر ش در ایستگا هی دو بچه به قطار سنگ پرتاب کند این باعث نمی شود که قطار از حرکت خود بایستد، بلکه آن افرادی که به قطار نیز سنگ پرتاب کرده‌ اند می‌ توانند در این قطار سوار شده و با دیگران همسفر شوند.

پس ما از این گفته ها نتیجه می گیریم که فقط به سفر خود فکر کنیم و سرمان در لاک خودمان باشد و در کار دیگران دخالت نکنیم تا بتوانیم درمانی خوب را داشته باشیم.  ممنون که به سخنان من گوش دادید.


خدمت گزاران جلسهمرزبان محترم کشیک مسافر اکبر

تایپ:مسافر ایرج لژیون یکم

ویرایش: مسافر امین لژیون هفتم

عکس:مسافر نوید لژِیون دوم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی،


لینک های مرتبط: کنگره 60دانیال اهواز،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد بهرامی یکشنبه 6 بهمن 1398 07:38
سلام و خداقوت به ایجنت محترم آقا شارود عزیز.
مثل همیشه عالی و امیدبخش و هدایت کننده صحبت کردید. در پناه خدا باشید.
همسفرفریده شنبه 5 بهمن 1398 08:43
خدا قوت به آقا شارود از صحبتهاتون استفاده کردیم.امیدوارم همه بتونیم مطالبی که یاد می گیریم در عمل به کار ببندیم.تشکر از گروه وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
صفحات دیگر ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات